Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Anglia wprowadza prostsze zasady segregacji odpadów. Wszystkie materiały recyklingowe w jednym koszu

Anglia wprowadza prostsze zasady segregacji odpadów, które umożliwią mieszkańcom wrzucanie wszystkich materiałów nadających się do recyklingu – plastiku, metalu, szkła, papieru i tektury – do jednego kosza.

Nowe przepisy, ogłoszone przez Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (DEFRA), mają na celu ujednolicenie systemów zbierania odpadów w całym kraju, kończąc tym samym z konfuzją spowodowaną różnicami w zasadach obowiązujących w różnych gminach.


Do tej pory mieszkańcy Anglii musieli zmagać się z różnorodnością systemów recyklingu, co często prowadziło do nieporozumień i błędów w segregacji odpadów.

Nowe zasady mają na celu eliminację tego problemu poprzez wprowadzenie jednolitego schematu, który będzie obowiązywał niezależnie od miejsca zamieszkania.

Oznacza to, że niezależnie od tego, gdzie w Anglii mieszkańcy się znajdują, zasady dotyczące tego, co mogą wrzucić do recyklingu, będą takie same.

Prostsze zasady mają nie tylko ułatwić życie mieszkańcom, ale również przyczynić się do zwiększenia wskaźników recyklingu.


Ujednolicenie systemu pozwoli na lepsze wykorzystanie surowców wtórnych i zmniejszenie ilości odpadów trafiających na wysypiska.

Minister do spraw recyklingu, Robbie Moore, podkreślił, że zintegrowany system pozwoli każdemu „robić swoje” w zakresie recyklingu, bez dodatkowego stresu związanego z różnicami w lokalnych przepisach.

Oprócz wprowadzenia jednolitego kosza na recykling DEFRA zapowiedziało wsparcie dla samorządów w zwiększaniu częstotliwości odbioru odpadów, aby zapobiec przepełnianiu się pojemników.


Planowane jest, aby wszystkie gospodarstwa domowe miały odbierane odpady niesegregowane co najmniej raz na dwa tygodnie, a odpady organiczne – co tydzień.

Chociaż rząd jeszcze nie przedstawił dokładnego harmonogramu wprowadzenia nowych przepisów, oczekuje się, że zmiany te będą wprowadzane stopniowo.

Paul Vanston, dyrektor generalny Rady Przemysłowej ds. Opakowań i Środowiska (INCPEN), wyraził nadzieję, że samorządy szybko dostosują się do nowych wymagań, zapewniając mieszkańcom jednolite i efektywne usługi recyklingowe.


Nowe, uproszczone zasady recyklingu w Anglii stanowią ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Przez eliminację konfuzji związanej z różnicami w lokalnych przepisach, rząd Anglii stawia na większą efektywność i skuteczność w zarządzaniu odpadami, co ma szansę przynieść korzyści zarówno mieszkańcom, jak i całemu ekosystemowi.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ważna informacja dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Zamiejscowy dyżur paszportowy w Newport
 Czytaj następny artykuł:
Stopy procentowe w Wielkiej Brytanii pozostaną na najwyższym poziomie od 16 lat