Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Chaos na pokładzie easyJet. 30 pasażerów usuniętych z samolotu z Wielkiej Brytanii do Malagi

Lot easyJet z Bristolu w Wielkiej Brytanii do Malagi został przerwany, gdy 30 pasażerów zostało usuniętych z samolotu za próbę korzystania z toalety podczas rozpędzania się maszyny do startu.

Incydent, który miał miejsce 11 maja, zmusił załogę do przerwania procedury startowej i powrotu na terminal – podaje Birmingham Live.


Sytuacja zaczęła się komplikować, gdy grupa mężczyzn, mimo próśb personelu, odmówiła pozostania na swoich miejscach, domagając się możliwości skorzystania z toalety.

Pasażerowie ci, widocznie pod wpływem alkoholu, wywołali zamieszanie, które zmusiło załogę do powrotu do terminalu.

Jedna z pasażerek, opisała incydent jako bardzo stresujący. Podkreśliła, że mężczyźni byli głośni już na bramce i zajęli kilka rzędów z przodu samolotu.

Kiedy jeden z nich wstał i zaczął grozić, że załatwi się na podłogę, jeśli nie pozwolą mu skorzystać z toalety, sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli.


Inni pasażerowie również wstali, domagając się dostępu do toalety.

Pilot zdecydował o powrocie do terminalu i wezwał policję na miejsce. Mimo że pierwotnie planowano usunąć z samolotu tylko kilku najbardziej agresywnych uczestników awantury, ostatecznie cała grupa opuściła pokład, co spotkało się z ulgą i oklaskami pozostałych pasażerów.

Samolot, który już wcześniej opóźnił swój wylot o godzinę, musiał dodatkowo odczekać, aż usunięci pasażerowie odbiorą swoje bagaże.

Rzecznik easyJet potwierdził, że incydent miał miejsce i że zachowanie niektórych pasażerów było nieakceptowalne. Podkreślił, że „easyJet traktuje bardzo poważnie takie incydenty i nie toleruje agresywnego ani groźnego zachowania na pokładzie. Bezpieczeństwo i dobrostan pasażerów oraz załogi są zawsze priorytetem easyJet”.


Podczas gdy linie lotnicze, takie jak easyJet, mają jasno określone procedury radzenia sobie z trudnymi pasażerami, sytuacje takie jak ta pokazują, jak ważne jest egzekwowanie tych zasad.

Wyrzucenie 30 pasażerów mogło być nieprzyjemne dla wszystkich, ale było konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo reszty podróżnych i załogi.

W wyniku incydentu samolot w końcu wystartował do Malagi, docierając na miejsce z około dwugodzinnym opóźnieniem.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania rozpoczyna walkę z oszustwami zasiłkowymi
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania oficjalnie wychodzi z recesji. Gospodarka wraca do wzrostu