Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Setki podróżujących z Ryanair muszą dopłacać 46 GBP na lotnisku — jak uniknąć dodatkowych kosztów

Podróżowanie z Ryanair może okazać się kosztowne dla nieświadomych pasażerów, jak dowodzi najnowszy raport z lotniska w Birmingham.

W Bank Holiday w maju, który tradycyjnie jest popularnym czasem na wakacyjne wyjazdy, wielu pasażerów linii Ryanair musiało zmierzyć się z niespodziewanymi opłatami za bagaż podręczny.


Podróżując liniami lotniczymi Ryanair, wiele osób napotyka ten sam problem związany z bagażem podręcznym, co może skończyć się nieoczekiwanymi kosztami.

W ciągu zaledwie 45 minut po przejściu kontroli bezpieczeństwa, pasażerowie Ryanair doświadczyli kolejnego etapu kontroli – tym razem dotyczącej rozmiarów ich bagażu podręcznego.

Przy bramce boardingowej ustawiono metalową skrzynię, w której pracownicy Ryanair sprawdzali, czy bagaże mieszczą się w limitach przewidzianych przez przewoźnika.

Pomimo wyraźnych wytycznych dotyczących wymiarów bagażu (40x20x25 cm), wielu podróżujących zostało zaskoczonych koniecznością dodatkowej opłaty w wysokości 46 funtów za bagaż, który nie spełniał wymagań. Opisuje to Emily Chaplin w artykule na Birmingham Live.


Emily podróżowała z Birmingham do Teneryfy w trakcie majowego weekendu. Na lotnisku zauważyła, że wielu pasażerów miało problemy z bagażem podręcznym.

Ryanair znany jest z rygorystycznych limitów bagażu, a pracownicy lotniska sprawdzają, czy bagaż pasażerów mieści się w dopuszczalnych wymiarach 40x20x25 cm.

Osoby, które nie spełniają tych wymogów, muszą zapłacić dodatkowo 46 GBP.

W ciągu zaledwie 15 minut zauważyła, że dwanaście osób musiało uiścić dodatkową opłatę.


Pasażerowie próbowali różnych sposobów na uniknięcie kosztów, takich jak przenoszenie rzeczy do ubrań, co czasem przynosiło efekty.

Jednak wielu pasażerów było zaskoczonych i rozczarowanych koniecznością płacenia dodatkowych pieniędzy.

Jak uniknąć dodatkowych opłat

Aby uniknąć niespodzianek, warto wcześniej zapoznać się z polityką bagażową Ryanair i dokładnie zmierzyć swój bagaż.

Jeśli masz wątpliwości, czy Twój bagaż spełnia wymagania, lepiej zainwestować w bagaż o odpowiednich wymiarach lub dokupić dodatkowy bagaż podczas rezerwacji lotu.


Dodanie większego bagażu kabinowego i priorytetowego wejścia na pokład kosztuje od 6 GBP i może oszczędzić niepotrzebnych nerwów i wydatków na lotnisku.

Polityka bagażowa Ryanair nie jest jedynym wyzwaniem, z którym mogą spotkać się podróżni.

Linie lotnicze znane są z niskich cen biletów, co często wiąże się z różnorodnymi dodatkowymi opłatami za usługi, które w innych liniach są standardem.


Należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu wszelkich dodatkowych kosztów przed dokonaniem rezerwacji.

Oprócz opłat za bagaż podręczny mogą pojawić się opłaty za wybór miejsca, priorytetowe wejście na pokład, czy jedzenie i napoje na pokładzie.

Jak przygotować się do podróży Ryanair

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:
  • Bagaż podręczny: Sprawdź dokładnie wymiary i wagę swojego bagażu przed wyjazdem. Zakup odpowiednią walizkę, która spełnia wymagania Ryanair.
  • Rezerwacja bagażu: Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować większego bagażu, dodaj go podczas rezerwacji. Jest to tańsze niż płacenie na lotnisku.


  • Dokumenty: Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne dokumenty, w tym kartę pokładową, wydrukowaną lub zapisaną na telefonie.
  • Czas na lotnisku: Przybądź na lotnisko z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć stresu związanego z ewentualnymi kontrolami bagażu.
  • Znajomość zasad: Przeczytaj dokładnie warunki przewozu na stronie Ryanair, aby uniknąć nieporozumień.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dotyczące edukacji dzieci
 Czytaj następny artykuł:
Duży bank w Wielkiej Brytanii oferuje 175 GBP za przeniesienie konta