Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące osób w Wielkiej Brytanii mogą ubiegać się o 300 GBP dodatku na rachunki i koszty życia

Tysiące rodzin w Wielkiej Brytanii, borykających się z wysokimi kosztami życia, mogą teraz ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 300 funtów w ramach rządowego programu Household Support Fund (HSF).

Program ten został przedłużony do września tego roku, aby pomóc rodzinom w trudnej sytuacji finansowej.


Jak działa Household Support Fund?

Rząd przekazuje środki do lokalnych samorządów, które następnie dystrybuują je w zależności od wielkości populacji i zapotrzebowania w danym regionie.

Na przykład, West Berkshire Council otrzymało około 695 000 funtów na wsparcie potrzebujących gospodarstw domowych, z czego 253 000 funtów przeznaczono na bezpośrednią pomoc dla rodzin.

Oznacza to, że każda rodzina może ubiegać się o 300 funtów wsparcia, a indywidualne osoby o 150 funtów.


Dodatkowe wsparcie

Oprócz bezpośredniej pomocy finansowej fundusz przewiduje także inne formy wsparcia:
  • 252 000 funtów przeznaczono na vouchery na darmowe posiłki szkolne dla 4200 dzieci przez cztery tygodnie wakacji.
  • 30 000 funtów zarezerwowano dla młodych opiekunów i osób opuszczających opiekę zastępczą.
  • 10 000 funtów przeznaczono na darmowe ciepłe posiłki dla osób w nagłych sytuacjach mieszkaniowych.
  • 20 000 funtów pójdzie na dostarczanie podstawowych przedmiotów, takich jak sprzęt AGD, dla potrzebujących mieszkańców.
  • 15 000 funtów zostanie przekazanych lokalnym organizacjom charytatywnym na pomoc w zakresie żywności i energii.


Kto może ubiegać się o wsparcie?

Aby zakwalifikować się do programu, zazwyczaj trzeba mieć niskie dochody. Osoby niepewne swojej kwalifikacji powinny skontaktować się z lokalnym urzędem, aby dowiedzieć się więcej.

Denise Graines, członek zarządu ds. mieszkalnictwa w West Berkshire Council, powiedziała: „Po dokładnym przeanalizowaniu wyzwań, przed jakimi stoją nasze społeczności, i uwzględnieniu wpływu na mieszkańców oraz organizacje ich wspierające, wdrażamy środki zapewniające szybszy dostęp do bezpośredniego wsparcia, gdy jest ono najbardziej potrzebne. Zachęcamy mieszkańców, aby nie cierpieli w milczeniu, lecz zgłosili się po pomoc, jeśli jej potrzebują. Rada, wraz z licznymi organizacjami wspierającymi, jest gotowa do udzielenia pomocy i wsparcia.”


Jak ubiegać się o wsparcie?

Niektóre rady przyznają wsparcie automatycznie, inne wymagają wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Mieszkańcy West Berkshire mogą ubiegać się o pomoc, odwiedzając stronę: West Berkshire Council.


Wnioskujący muszą dostarczyć następujące dokumenty:
  • Deklaracja dochodów i wydatków gospodarstwa domowego.
  • Pełny miesięczny wyciąg bankowy dla wszystkich kont.
  • Potwierdzenie oszczędności.
  • Aktualny rachunek za media lub potwierdzenie adresu zamieszkania w West Berkshire.
  • Jeśli wnioskują o wsparcie dla rodziny, należy dostarczyć dowód liczby dzieci w gospodarstwie domowym, np. zaświadczenie o zasiłku na dzieci.

Pomoc w innych regionach

Większość samorządów oferuje własne formy wsparcia, dlatego warto skontaktować się z lokalnym urzędem, aby dowiedzieć się, na jakie wsparcie można liczyć.

Na przykład, mieszkańcy Herefordshire mogą otrzymać do 500 funtów wsparcia, a Medway Council w Kent oferuje vouchery na zakupy spożywcze o wartości do 225 funtów.

Rodziny w Kornwalii mogą ubiegać się o 80 funtów na każde dziecko, co oznacza, że rodzina z trójką dzieci może otrzymać 240 funtów wsparcia.

Ewolucja Household Support Fund

Program Household Support Fund został uruchomiony w październiku 2021 roku, aby pomóc mieszkańcom Wielkiej Brytanii radzić sobie z kosztami życia w okresie zimowym.

W marcu 2024 roku kanclerz Jeremy Hunt ogłosił przedłużenie programu po raz piąty podczas prezentacji wiosennego budżetu.


Program Household Support Fund oferuje nieocenioną pomoc dla wielu gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, szczególnie w obliczu rosnących kosztów życia.

Jeśli uważasz, że możesz się kwalifikować do wsparcia, skontaktuj się z lokalnym urzędem, aby dowiedzieć się, jak złożyć wniosek i jakie dokumenty będą potrzebne.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Skażona woda w Wielkiej Brytanii. Potwierdzono 46 przypadków zachorowań
 Czytaj następny artykuł:
Ambasada RP w Wielkiej Brytanii wydaje ważne ostrzeżenie dotyczące podróży do Polski