Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

23,000 kierowców ukaranych grzywnami 30 GBP za wjazd na dwa pasy autobusowe w Birmingham

Dwa pasy autobusowe w Birmingham stały się sławne z powodu ogromnej liczby kierowców, którzy wjeżdżają na nie i otrzymują mandaty.

Mimo licznych znaków i oznaczeń drogowych, tysiące kierowców nadal złamali przepisy w tym roku.


Rekordowe liczby mandatów

Dane opublikowane przez Birmingham Live pokazują, że w pierwszych pięciu miesiącach tego roku aż 23,000 kierowców wjechało na dwa pasy autobusowe, co skutkowało nałożeniem mandatów.

Kierowcy albo ignorowali znaki i oznaczenia drogowe, albo mylili się w układzie dróg.

Te dwa pasy autobusowe to Moor Street Queensway (na południe w kierunku Digbeth) i Sheepcote Street.


Pomimo że stały się one słynne z mandatów, liczba złapanych kierowców nie wydaje się zmniejszać. Łączna liczba wykroczeń w 2023 roku wyniosła około 40,000.

Jeśli trend z 2024 roku będzie kontynuowany przez resztę roku, łączna liczba wykroczeń z poprzedniego roku zostanie przekroczona.


Dane, uzyskane przez Birmingham Live od rady miasta na podstawie przepisów o wolności informacji, pokazują, że do końca maja na Moor Street Queensway wystawiono 12,925 wezwań do zapłaty kary (PCN), a na Sheepcote Street 10,091.

Oznacza to, że średnio każdego dnia tego roku 156 kierowców niewłaściwie korzystało z tych dwóch pasów autobusowych i otrzymywało mandaty.


Historia pasów autobusowych

Strefa autobusowa na Moor Street Queensway została uruchomiona trzy lata temu jako część głównych zmian drogowych w centrum miasta.

Jednak niektórzy kierowcy wciąż nie zrozumieli tych zmian lub zdecydowali się je zignorować i zaryzykować.

Kamery na Sheepcote Street zostały włączone w 2019 roku. Od tego czasu kierowcy otrzymywali mandaty w ogromnych ilościach, a wiadomość wydaje się nie docierać. Te pasy autobusowe przyniosły radzie miasta miliony funtów.


Kary za złamanie przepisów

Osoby łamiące przepisy są obciążane mandatem w wysokości 30 funtów, który podwaja się do 60 funtów, jeśli nie zostanie zapłacony w ciągu 14 dni.

Tylko autobusy i czarne taksówki mogą poruszać się po tych pasach. Rozszerzone użycie pasów autobusowych w ostatnich latach było częścią działań rady mających na celu utrzymanie ruchu z dala od części centrum miasta i zachęcanie do korzystania z transportu publicznego.


Te dwie strefy autobusowe były zdecydowanie największym źródłem dochodów dla rady miasta.

W innych miejscach, 3,542 mandatów za wjazd na pasy autobusowe wystawiono na różnych odcinkach Bordesley Green East i 2,136 na St Martin's Queensway, w kierunku Moor Street Queensway.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania przygotowuje się na ogromną falę upałów, ale najpierw będą chłodne dni
 Czytaj następny artykuł:
Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Można zaoszczędzić 37 funtów