Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

eBay rezygnuje z ważnej opcji płatności używanej przez miliony klientów

eBay ogłosił, że z dniem 17 sierpnia 2024 roku zrezygnuje z akceptacji kart kredytowych American Express jako metody płatności.

Decyzja ta wynika z „nieakceptowalnie wysokich opłat”, które American Express pobiera za przetwarzanie transakcji kartą kredytową.


American Express pobiera opłaty w wysokości nawet 4%, co sprawia, że wielu detalistów nie akceptuje kart Amex jako formy płatności.

Średnia opłata za akceptację karty kredytowej wynosi około 2%, ale może sięgać aż 4% w przypadku kart premium, takich jak Amex.

eBay nie jest pierwszym dużym detalistą, który zrezygnował z tej karty - Costco przestał akceptować karty American Express prawie dekadę temu, a w Wielkiej Brytanii jednym z detalistów, którzy nie akceptują płatności Amex, jest Greggs.


Reakcja American Express

American Express wyraził swoje rozczarowanie decyzją eBay, krytykując firmę za ograniczenie wyboru płatności dla klientów.

Firma dodała, że w USA koszty akceptacji kart Amex są porównywalne do kosztów, które eBay ponosi za podobne karty na innych sieciach.


Rzecznik Amex powiedział: „Jesteśmy rozczarowani, że eBay podjął decyzję o zaprzestaniu akceptacji kart American Express od 17 sierpnia 2024 roku.

W ten sposób ograniczają wybór płatności klientów i odbierają im usługę, bezpieczeństwo i nagrody, które cenią sobie, płacąc kartą American Express”.

Alternatywne metody płatności

Klienci eBay będą musieli korzystać z innych metod płatności po 17 sierpnia.

eBay poinformował swoich klientów o nadchodzącej zmianie, aby przygotować ich na płynne przejście do innych popularnych i bezpiecznych opcji płatności dostępnych na platformie.


eBay podkreśla, że większość ich klientów jest gotowa korzystać z alternatywnych metod płatności, aby nadal cieszyć się zakupami i sprzedażą na ich rynku.

Z badań wynika, że w 2022 roku w obiegu było ponad 133 miliony kart Amex na całym świecie, a według danych dotyczących sprzedaży e-commerce z 2020 roku, Amex był czwartą najpopularniejszą metodą płatności, po Visa, Mastercard i PayPal.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania wprowadza duże zmiany dla osób pobierających zasiłki
 Czytaj następny artykuł:
Ogromne kolejki na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Ludzie czekają po kilka godzin