Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące osób w Wielkiej Brytanii otrzymają nowy letni dodatek w wysokości do 470 GBP

Tysiące brytyjskich gospodarstw domowych mogą ubiegać się o nowe letnie płatności wspierające koszt życia, wynoszące do 470 funtów.

Wsparcie to jest realizowane za pośrednictwem programu Household Support Fund (HSF), który został przedłużony do września 2024 roku.


Fundusz Household Support Fund zapewnia wsparcie finansowe gospodarstwom domowym o niskich dochodach, pomagając im pokryć koszty życia.

Środki są przekazywane władzom lokalnym, które mają czas do września na ich rozdysponowanie.

Każda rada lokalna otrzymuje inną część finansowania w zależności od wielkości obszaru, populacji i potrzeb.

Kto może się kwalifikować?

Wysokość wsparcia, które można uzyskać, zależy od miejsca zamieszkania oraz kryteriów ustalonych przez lokalne rady.

Każda rada ma autonomię w ustalaniu kryteriów kwalifikacyjnych. Na przykład, niektóre rady mogą oferować wsparcie osobom pobierającym określone zasiłki, podczas gdy inne mogą je przyznawać osobom niepobierającym zasiłków lub zarabiającym poniżej określonego progu dochodowego.


Przykłady wsparcia w różnych miastach=

Blackpool - £300

Mieszkańcy Blackpool mogą otrzymać wsparcie z funduszu HSF, aby złagodzić obciążenia związane z kosztami życia.

Wnioskodawcy muszą mieć ukończone 16 lat i być odpowiedzialni za opłacanie rachunków za energię.


Gospodarstwa domowe z jedną lub dwiema osobami otrzymają 200 funtów, a te z trzema, lub więcej osobami - 300 funtów.

Bracknell Forest Council - £315

Rada oferuje bony dla uprawnionych mieszkańców, aby złagodzić obciążenia związane z kosztami energii, żywności i innymi kosztami podstawowymi.

Wnioskodawcy mogą otrzymać jednorazową płatność w wysokości 105 funtów na dziecko.

Cambridgeshire County Council - £220

Mieszkańcy Cambridgeshire mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości 110 funtów na gospodarstwo domowe, a nawet dwa razy w okresie od 1 kwietnia do 30 września, co oznacza, że każde gospodarstwo może otrzymać łącznie 220 funtów.

Falkirk Council - £470

Mieszkańcy Falkirk, którzy otrzymują zniżkę na podatek lokalny, zasiłek mieszkaniowy, Universal Credit, income support, jobseeker’s allowance lub pension credit, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe.

Wysokość wsparcia zależy od liczby osób w gospodarstwie domowym. Samotny dorosły otrzyma 110 funtów, a dodatkowe 90 funtów za każdą kolejną osobę w domu.

Na przykład, para bez dzieci otrzyma 200 funtów, para z jednym dzieckiem - 290 funtów, a rodzina z trojgiem dzieci - 470 funtów.

Middlesborough Council - £70

Rodziny w trudnej sytuacji finansowej w Middlesborough mogą również otrzymać wsparcie z funduszu HSF.


Osoby samotne mogą otrzymać do 37,50 funtów, a pary 50 funtów. Rodziny z dziećmi mogą otrzymać voucher w wysokości 70 funtów na dziecko.

Wnioski mogą składać osoby otrzymujące zasiłki, takie jak zniżka na podatek lokalny, zasiłek mieszkaniowy, income support, jobseeker’s allowance, pension credit, tax credit lub Universal Credit.

Osoby, które nie otrzymują zasiłków, ale zarabiają mniej niż 30,000 funtów rocznie (osoby samotne) lub mniej niż 50,000 funtów rocznie (pary) i mają mniej niż 6,000 funtów oszczędności, również mogą ubiegać się o wsparcie

Rutland County Council - £200

Rada Rutland County zapewni jednorazową płatność w wysokości 200 funtów dla osób opuszczających opiekę zastępczą w czerwcu 2024 roku.

Płatność będzie organizowana przez Children’s Services Support, a do 10,000 jednorazowych płatności będzie dostępnych.

Osoby kwalifikujące się do wsparcia nie muszą składać wniosków – rada przyzna środki bezpośrednio.


West Berkshire - £300

Rada West Berkshire otrzymała około 695,000 funtów od rządu na wsparcie gospodarstw domowych w trudnej sytuacji finansowej.

Zobacz też:


Około 253,000 funtów z tej kwoty zostało przeznaczone na bezpośrednie wsparcie dla rodzin. Każda rodzina może ubiegać się o jednorazową płatność w wysokości 300 funtów, a osoby samotne mogą otrzymać 150 funtów.

Wnioski można składać, odwiedzając stronę internetową rady, gdzie trzeba podać deklarację dochodów i wydatków gospodarstwa domowego, pełny miesięczny wyciąg bankowy dla wszystkich kont, potwierdzenie oszczędności, ostatni rachunek za media lub dowód zamieszkania w West Berkshire oraz liczbę dzieci w gospodarstwie domowym.

Ewolucja funduszu Household Support Fund

Fundusz Household Support Fund został po raz pierwszy uruchomiony w październiku 2021 roku, aby pomóc Brytyjczykom w pokryciu kosztów życia w zimie.

Rządy lokalne w całym kraju otrzymały część 500 milionów funtów dostępnych na wsparcie potrzebujących mieszkańców.

Program został następnie przedłużony w wiosennym budżecie 2022 roku i po raz trzeci w październiku 2022 roku, aby pomóc osobom o najniższych dochodach w obliczu rosnących kosztów życia.


DWP następnie potwierdził czwartą prolongatę programu do 31 marca 2024 roku. Kanclerz Jeremy Hunt przedłużył HSF po raz piąty, prezentując wiosenny budżet 6 marca 2024 roku.

Dzięki funduszowi Household Support Fund, tysiące brytyjskich gospodarstw domowych mogą otrzymać wsparcie finansowe, które pomoże im w pokryciu codziennych kosztów życia.

Warto sprawdzić, jakie możliwości wsparcia oferują lokalne rady, i złożyć wniosek o pomoc, jeśli spełniasz kryteria kwalifikacyjne.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tesco wydaje pilne ostrzeżenie dotyczące produktów. „Nie jedz ich”
 Czytaj następny artykuł:
Ważne ostrzeżenie dla podróżnych planujących wyjazd do Hiszpanii