Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tesco wydaje pilne ostrzeżenie dotyczące produktów. „Nie jedz ich”

Największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, Tesco, wydała pilne ostrzeżenie dotyczące błędnie oznakowanych batonów czekoladowych.

Tesco ogłosiło wycofanie ze sprzedaży swoich batonów czekoladowych Nutty Nougat Caramel Chocolate Bars oraz Dreamy Caramel Chocolate Bars w multipakach, ponieważ niektóre z tych produktów nie zawierają informacji o obecności orzeszków ziemnych jako alergenu.


Oznacza to, że produkty te mogą stanowić zagrożenie dla osób uczulonych na orzeszki ziemne.

Data ważności produktów uznanych za potencjalne zagrożenie dla zdrowia to 28 lutego 2025 roku.

Na stronie food.gov.uk zamieszczono następujące ostrzeżenie: „Jeśli zakupiłeś powyższe produkty, nie spożywaj ich. Zamiast tego zwróć je do dowolnego sklepu Tesco, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z działem obsługi klienta Tesco pod numerem 0800 505 555”.


Batoniki Dreamy Caramel Chocolate Bars w multipakach są uważane za „niewłaściwie zapakowane”, a ostrzeżenie zostało również wydane dla batonów Nutty Nougat Caramel Chocolate Bars w multipakach.

Objawy potencjalnej reakcji alergicznej na orzeszki ziemne obejmują obrzęk, szczególnie jamy ustnej lub gardła, szybkie oddychanie, sinicę, zawroty głowy, omdlenia i brak reakcji.

Zobacz też:


To nie pierwszy raz w tym roku, kiedy supermarkety musiały wydawać ostrzeżenia dotyczące wycofania wadliwych lub niebezpiecznych produktów.

Wcześniej w tym roku klienci Waitrose zostali poproszeni o zwrot oliwek Pitted Spanish Queen Olives z powodu obaw, że w niektórych próbkach mogą znajdować się małe kawałki szkła.


Podobne ostrzeżenie wydały Waitrose i Sainsbury’s w marcu dotyczące niektórych opakowań Pataks Aubergine Pickle.

Również Asda i Morrisons wycofały niektóre ze swoich serów własnej marki z powodu obaw, że niektóre próbki mogą zawierać bakterie listeria, które mogą powodować zapalenie opon mózgowych.

Ponadto tysiące innych produktów zostało wycofanych przez Lidl, Asda, Tesco i B&M z powodu tych samych obaw, które skłoniły do wydania najnowszych ostrzeżeń.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Pracownicy brytyjskiego lotniska ostrzegają przed gigantycznymi kolejkami w okresie letnich wakacji
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące osób w Wielkiej Brytanii otrzymają nowy letni dodatek w wysokości do 470 GBP