Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pracownicy brytyjskiego lotniska ostrzegają przed gigantycznymi kolejkami w okresie letnich wakacji

Pasażerowie planujący podróż przez lotnisko w Birmingham w Wielkiej Brytanii mogą napotkać na długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa, które mogą trwać nawet dwie godziny.

Powodem są nowe technologie i zmiany w przepisach dotyczących przewożenia płynów w bagażu podręcznym.


W maju tego roku lotnisko w Birmingham zainwestowało 60 milionów funtów w nowoczesną halę bezpieczeństwa, która wyposażona jest w zaawansowane skanery 3D.

Te skanery pozwalają pasażerom na przewożenie płynów o pojemności do dwóch litrów w bagażu podręcznym, co ma na celu uproszczenie i przyspieszenie kontroli bezpieczeństwa. Jednak nowe przepisy i ograniczenia związane z używaniem tych skanerów spowodowały zamieszanie wśród pasażerów.

Problemy z wdrożeniem nowych skanerów

Pomimo wprowadzenia nowoczesnych skanerów, regulacje dotyczące zwiększonego limitu płynów nie zostały jeszcze zatwierdzone.

W rezultacie pasażerowie wciąż muszą przestrzegać starego limitu 100 ml na płyn, co prowadzi do zamieszania i opóźnień.

Rzecznik lotniska w Birmingham wyjaśnił: „Nie możemy w pełni korzystać z nowego sprzętu do skanowania ze względu na częściowe ograniczenia regulacyjne. To jest poza naszą kontrolą”.

Jeden z pracowników lotniska poinformował, że sytuacja jest naprawdę zła, a problemy mogą utrzymywać się aż do końca sierpnia, a nawet września – podaje The Sun.


„Pasażerowie regularnie skarżą się na opóźnienia lub przegapione loty. Lotnisko powinno było zatrudnić dodatkowy personel bezpieczeństwa, aby temu zapobiec. W tej chwili wielu z nas jest przeciążonych pracą” – powiedział pracownik.

Lotnisko w Birmingham planuje kontynuować modernizację i rozbudowę, co jest częścią inwestycji o wartości 300 milionów funtów, mającej na celu obsługę 18 milionów pasażerów rocznie do 2033 roku.

W ramach tych planów przewidziane są dalsze prace budowlane, które mogą wpływać na funkcjonowanie lotniska w najbliższej przyszłości.


Rzecznik lotniska dodał: „Do czasu uzyskania dalszych zezwoleń, pasażerowie są proszeni o przestrzeganie limitu 100 ml na płyny, chociaż nie muszą już pakować ich do plastikowych torebek”.

Podróżujący przez lotnisko w Birmingham powinni być przygotowani na dłuższe kolejki i dodatkowy czas na przejście przez kontrolę bezpieczeństwa.

Zaleca się przybycie na lotnisko na co najmniej trzy godziny przed planowanym odlotem, aby uniknąć stresu i zapewnić sobie wystarczająco dużo czasu na wszystkie procedury.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania: Dwunastoletni chłopcy uznani za winnych morderstwa maczetą
 Czytaj następny artykuł:
Tesco wydaje pilne ostrzeżenie dotyczące produktów. „Nie jedz ich”