Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania: Dwunastoletni chłopcy uznani za winnych morderstwa maczetą

Dwóch 12-letnich chłopców zostało uznanych za winnych morderstwa mężczyzny, który został dźgnięty w serce maczetą.

19-letni Shawn Seesahai, zginął w listopadzie ubiegłego roku po niesprowokowanym ataku na boisku Stowlawn w East Park w Wolverhampton.


Chłopcy, których tożsamości nie można podać ze względu na ich wiek, są uważani za najmłodszych skazanych za takie przestępstwo od czasu zatrzymania morderców Jamesa Bulgera w 1993 roku.

Podczas procesu w Nottingham Crown Court, obaj chłopcy próbowali obarczyć winą siebie nawzajem, ale ława przysięgłych uznała ich obu za winnych morderstwa Seesahaia.

Brutalny atak

Ława przysięgłych usłyszała, że zaatakowali swoją ofiarę z taką brutalnością, że jedno uderzenie 16-calową (42,5 cm) maczetą niemal przebiło jego ciało.

Jeden z oskarżonych przyznał się wcześniej do posiadania maczety „bez ważnego powodu i zgodnego z prawem uprawnienia”, podczas gdy jego współoskarżony został w poniedziałek skazany za ten sam zarzut.


Seesahai pochodził z Anguilli na Karaibach, ale przyjechał do Wielkiej Brytanii, aby uzyskać pomoc w leczeniu wzroku i mieszkał w Handsworth w Birmingham.

Nastolatek miał zaćmę, której nie mógł leczyć w Anguilli, a po udanej operacji w Wielkiej Brytanii mógł zacząć planować przyszłość i myśleć o edukacji.

13 listopada Seesahai podróżował do Wolverhampton ze znajomymi, podczas gdy dwaj oskarżeni spędzali popołudnie razem, spotykając się z dwoma dziewczynami w podobnym wieku.

Jeden z chłopców regularnie nosił maczetę i tego dnia przekazywał ją swojemu współoskarżonemu koledze.


Seesahai i jego przyjaciel udali się na boisko, usiedli na ławce, po czym spotkali oskarżonych i dziewczynę.

Jeden z chłopców „celowo trącił ramieniem” Seesahaia. Kiedy zapytał, co robią, jeden z chłopców wyciągnął maczetę, a Seesahai krzyknął do swojego przyjaciela „uciekaj”.

Jego przyjaciel uciekł, a gdy obejrzał się za siebie, zobaczył Seesahaia na ziemi, otoczonego przez chłopców.

Seesahai został uderzony maczetą w plecy, nogi i czaszkę oraz został pobity. Został tak mocno uderzony w czaszkę, że „fragment kości faktycznie odpadł”.

Rodzice Seesahaia, Suresh i Maneshwary, opisali swojego syna jako „bardzo kochającego dziecko” i powiedzieli, że nigdy nie będą w stanie pogodzić się ze stratą syna.


Matka Seesahaia powiedziała: „Shawn był takim kochającym synem, był bardzo dobrze wychowany, opiekował się nami, był kochający dla wszystkich i bardzo opiekuńczy”.

Ojciec Seesahaia powiedział, że czuje współczuje rodzicoim dwóch zabójców i nie chciałby, aby „poszli na całe życie do więzienia”, ale chciałby zobaczyć „właściwy wyrok”.

Detektyw Inspektor Damian Forrest z Policji West Midlands opisał sprawę jako „szokującą” i powiedział, że było „smutne”, że West Midlands miało najwyższy wskaźnik przestępstw związanych z użyciem noża w Anglii i Walii, ale że istnieją strategie mające na celu rozwiązanie tego problemu.


Sprawa ta wstrząsnęła społecznością Wolverhampton i zwróciła uwagę na problem przemocy związanej z użyciem noża w regionie.

Młody wiek sprawców i brutalność ataku sprawiają, że jest to jedna z bardziej szokujących spraw kryminalnych w ostatnich latach.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2, TUI i British Airways. Najnowsze zasady bagażu podręcznego
 Czytaj następny artykuł:
Pracownicy brytyjskiego lotniska ostrzegają przed gigantycznymi kolejkami w okresie letnich wakacji