Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają voucher o wartości 300 funtów do supermarketów

Tysiące brytyjskich gospodarstw domowych mogą skorzystać z nowej inicjatywy rządowej, która oferuje vouchery o wartości 300 funtów na pomoc w kupieniu żywności.

Program ten jest częścią funduszu wsparcia kosztów życia (Household Support Fund), który ma na celu wspomaganie rodzin w trudnej sytuacji finansowej.


Fundusz wsparcia kosztów życia jest realizowany przez władze lokalne w całym kraju. Każda rada lokalna otrzymuje część funduszy, które następnie rozdysponowuje wśród mieszkańców w potrzebie.

Wysokość wsparcia zależy od wielkości obszaru, liczby ludności i liczby gospodarstw domowych w trudnej sytuacji.

W niektórych lokalizacjach, takich jak South and East Lincolnshire (Boston, East Lindsey, South Holland), mieszkańcy mogą ubiegać się o vouchery o wartości 300 funtów na zakupy w supermarketach.

Program ten jest otwarty tylko dla mieszkańców tych regionów, a każde gospodarstwo domowe może złożyć tylko jedno podanie o voucher.


Kto się kwalifikuje?

Aby kwalifikować się do otrzymania vouchera, gospodarstwa domowe muszą znajdować się w trudnej sytuacji finansowej.

Priorytet przyznawany jest gospodarstwom, które doświadczają kryzysu z powodu zmiany okoliczności życiowych lub zadłużenia.


Co istotne, nie ma znaczenia, czy gospodarstwo domowe otrzymuje zasiłki państwowe – nie wpływa to na kwalifikację do programu.

Wnioski o wsparcie można składać online, dostarczając jak najwięcej dowodów potwierdzających trudną sytuację finansową.

W przypadku problemów z wypełnieniem wniosku można skontaktować się z zespołem wsparcia funduszu wsparcia kosztów życia pod numerem telefonu 01529 305825 lub e-mailem na adres hsf@lincolnshirecf.co.uk.

Ewolucja funduszu wsparcia kosztów życia

Fundusz wsparcia kosztów życia został uruchomiony po raz pierwszy w październiku 2021 roku, aby pomóc Brytyjczykom przetrwać zimę w obliczu rosnących kosztów życia.

Władze lokalne w całym kraju otrzymały część z 500 milionów funtów przeznaczonych na pomoc mieszkańcom w potrzebie.

Co zrobić, jeśli nie mieszkasz w Lincolnshire?

Jeśli nie mieszkasz w regionach objętych programem, sprawdź swoją lokalną radę, ponieważ to ona jest odpowiedzialna za rozdysponowanie funduszy.

Aby znaleźć swoją radę, można skorzystać z narzędzia wyszukiwania rad na stronie gov.uk.


Na stronie internetowej rady powinna znajdować się informacja o sposobie składania wniosków.

Pomoc w opłaceniu rachunków za energię

Oprócz voucherów na żywność istnieje wiele innych form wsparcia dla osób mających trudności z opłaceniem rachunków za energię.

Zobacz też:


Warto skontaktować się z dostawcą energii, aby sprawdzić, czy można skorzystać z planu spłat ratalnych lub innych form pomocy.

Wiele firm energetycznych oferuje także programy grantowe dla klientów mających trudności finansowe.


Klienci British Gas mogą na przykład ubiegać się o granty o wartości do 1,500 funtów, a także korzystać z funduszu British Gas Energy Trust. Podobne programy oferują EDF, E.ON, Octopus Energy i Scottish Power.

Dodatkowo rejestracja w Priority Services Register (PSR) może zapewnić dodatkowe wsparcie dla osób starszych, chorych lub innych gospodarstw domowych w trudnej sytuacji.

Dzięki funduszowi wsparcia kosztów życia i innym formom pomocy, tysiące brytyjskich rodzin mogą otrzymać niezbędne wsparcie finansowe, aby poradzić sobie z rosnącymi kosztami życia.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tesco, Sainsbury's, Aldi i Asda pilnie proszą o zwrot produktów. Nie jedz ich mogą być skażone
 Czytaj następny artykuł:
Linie lotnicze wydają pilne ostrzeżenie dla pasażerów lecących z Wielkiej Brytanii