Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ważne zasady: Ryanair, Jet2, Easyjet i TUI mogą odmówić wejścia na pokład

Podróżując tego lata liniami Jet2, Ryanair, TUI lub Easyjet, pasażerowie mogą spotkać się z nieoczekiwanym problemem – odmową wejścia na pokład z powodu ich ubioru.

Pracownik linii lotniczych z wieloletnim doświadczeniem zdradził, dlaczego niektóre stroje mogą skutkować zakazem wstępu na pokład.


Rygorystyczne zasady dotyczące ubioru

Mary Jo Manzanares, która przez 33 lata pracowała jako stewardessa i pisała artykuły dla CNN Travel, wyjaśnia powody, dla których linie lotnicze egzekwują ścisły dress code.

W rozmowie z CNN Travel podkreśliła znaczenie rozwiązywania potencjalnych problemów jeszcze przed startem. „Trzeba priorytetowo traktować rozwiązywanie problemów na ziemi, upewniając się, że nie ma agresji. Kiedy jesteś na wysokości 30 tysięcy stóp, może dojść do rozmów lub niewłaściwych komentarzy między pasażerami, a dodając do tego trochę alkoholu, może to skończyć się niespodziewanym lądowaniem. Nikt tego nie chce” – wyjaśnia Manzanares.

Jedna ze stewardess w rozmowie z The Sun podkreśliła: „Mamy pełne prawo nie wpuszczać ludzi na pokład i często korzystamy z tego prawa w przypadku osób, które nie są odpowiednio ubrane”.


Dlatego warto pamiętać, że strój ma znaczenie. Stewardessa ostrzega: „Istnieją oczywiste przykłady, takie jak koszulki z wulgaryzmami lub obraźliwymi logo, które ludzie są regularnie proszeni o zakrycie lub zdjęcie przed wejściem na pokład”.

Chociaż większość linii lotniczych nie udostępnia oficjalnych wytycznych dotyczących ubioru, warto unikać noszenia brudnych lub podartych ubrań, zbyt swobodnych strojów czy ubrań z potencjalnie obraźliwymi hasłami lub wulgaryzmami.

Podczas gdy niektóre linie lotnicze pozwalają na noszenie klapek, inne mogą nie zgodzić się na "plażowy strój" na pokładzie.

Lokalne przepisy i zwyczaje

Warto również pamiętać, że jeśli dany kraj ma określone przepisy lub lokalne zwyczaje dotyczące ubioru, linie lotnicze mogą oczekiwać, że pasażerowie będą respektować te zasady przed wejściem na pokład.

Dlatego warto zawsze sprawdzić, jaki jest kodeks ubioru danego przewoźnika oraz zasady panujące w miejscu docelowym.

Nieodpowiedni ubiór może nie tylko zrujnować nasze plany, ale też wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo innych pasażerów.

Zobacz też:


Lepiej być przygotowanym i dostosować się do zasad, aby uniknąć nieprzyjemności i cieszyć się podróżą bez zakłóceń.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Linie lotnicze wydały ostrzeżenie dla osób podróżujących z dwóch lotnisk w UK
 Czytaj następny artykuł:
Sześć najlepszych miejsc do życia w Birmingham – czy Twoje jest na liście?