Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kolejne duże banki w UK obniżają oprocentowanie kredytów hipotecznych

Od dziś Nationwide Building Society obniży oprocentowanie wybranych kredytów hipotecznych o nawet 0,3 punktu procentowego.

Virgin Money również obniża oprocentowanie swoich produktów, co może przynieść korzyści kupującym nieruchomości, osobom refinansującym swoje kredyty oraz inwestorom kupującym nieruchomości na wynajem.

Wojna cenowa na rynku kredytów hipotecznych

Brokerzy kredytowi ogłosili, że na rynku kredytów hipotecznych rozpoczęła się „wojna cenowa”, po tym, jak Nationwide stało się kolejnym pożyczkodawcą obniżającym swoje stawki.

Oznacza to, że Nationwide oferuje teraz najniższe oprocentowanie na rynku, z najtańszą ofertą pięcioletniego kredytu na poziomie 4,18% przy opłacie w wysokości 1499 funtów – podaje serwis This is Money.

Virgin Money także obniża oprocentowanie, z korzyściami dla kupujących nieruchomości, refinansujących swoje kredyty oraz inwestorów kupujących nieruchomości na wynajem.


Te ogłoszenia obniżek następują po zeszłotygodniowych obniżkach oprocentowania przez Barclays, HSBC, Yorkshire Building Society, Santander i Halifax.

Pozytywne wieści dla kredytobiorców

Brokerzy kredytowi z zadowoleniem przyjęli te wiadomości jako kolejne korzystne wieści dla kredytobiorców.

Jack Tutton, dyrektor SJ Mortgages, powiedział: „Impuls do obniżek oprocentowania trwa, gdy Nationwide i Virgin podążają śladami kilku innych pożyczkodawców z zeszłego tygodnia. Wojna cenowa jest teraz w pełnym rozkwicie. Dzięki Nationwide obniżającemu niektóre ze swoich stawek o 0,3%, więcej pożyczkodawców dokona dalszych obniżek, aby pozostać konkurencyjnymi. To kolejna pozytywna wiadomość dla kredytobiorców”.

Oferty kredytów hipotecznych w Nationwide i Virgin Money

Dla osób przeprowadzających się z depozytem wynoszącym 40% lub więcej, oprocentowanie Nationwide na poziomie 4,18% będzie najniższą stawką na rynku.

Jednakże oferta ta wiąże się z wysoką opłatą w wysokości 1499 funtów, co może sprawić, że nie będzie najtańszą opcją.


Santander oferuje również stawkę 4,2% z opłatą wynoszącą 999 funtów, a HSBC ma ofertę na poziomie 4,22% z opłatą 649 funtów.

Nationwide oferuje również najniższe oprocentowanie dla kredytu na 2 lata dla osób przeprowadzających się z depozytem wynoszącym 40% lub więcej. Jest ono na poziomie 4,59% po spadku z 4,79% i wiąże się z opłatą 1499 funtów.

Nationwide obniża również oprocentowanie niektórych swoich ofert refinansowania oraz produktów skierowanych do istniejących klientów.


Zmiany wprowadzone przez Virgin Money skierowane są głównie do osób kupujących z mniejszymi depozytami, szczególnie tych potrzebujących 10% ceny zakupu.

Bank ten obniża także oprocentowanie dla osób refinansujących swoje kredyty, z oprocentowaniem zaczynającym się od 4,54%.

Największe obniżki dotyczą jednak oprocentowania kredytów buy-to-let, które spadną o 0,12% do poziomu 4,55%.

Jak znaleźć nowy kredyt hipoteczny

Kredytobiorcy, którzy potrzebują nowego kredytu hipotecznego, ponieważ ich obecna umowa o stałym oprocentowaniu dobiega końca lub planują zakup domu, powinni jak najszybciej zbadać swoje opcje.

Ważne jest, aby porównać stawki, skonsultować się z brokerem kredytowym i być gotowym do podjęcia decyzji.

Większość ofert kredytów hipotecznych pozwala na dodanie opłat do kredytu, co oznacza, że kredytobiorcy mogą zabezpieczyć stawkę bez ponoszenia kosztownych opłat.


Należy jednak pamiętać, że dodanie opłat do kredytu oznacza płacenie odsetek od kwoty opłaty przez cały okres trwania kredytu, co może nie być najlepszą opcją dla wszystkich.

Osoby, które mają już uzgodnioną transakcję zakupu domu, powinny również dążyć do zabezpieczenia stawek jak najszybciej, aby dokładnie wiedzieć, jakie będą ich miesięczne płatności.

Kupujący powinni unikać nadmiernego rozciągania swojego budżetu i być świadomi, że ceny nieruchomości mogą spaść, ponieważ wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych ogranicza zdolność kredytową i siłę nabywczą ludzi.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjskie supermarkety oferują zestawy do szkoły za jedyne 5 GBP
 Czytaj następny artykuł:
4 miliony funtów odszkodowania dla mężczyzny, który poślizgnął się w drodze na lot British Airways