Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 290 GBP dodatku bezpośrednio na konto bankowe

Tysiące gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii mogą teraz skorzystać z 290 funtów wsparcia na pokrycie podstawowych rachunków gospodarstw domowych.

Wsparcie finansowe jest dostępne dzięki rządowemu programowi „Household Support Fund”.


Program działa poprzez przekazywanie środków radom miejskim w całym kraju, które następnie dystrybuują je do potrzebujących mieszańców.

Każda lokalna władza otrzymuje różną proporcję środków w zależności od wielkości obszaru, liczby mieszkańców oraz liczby gospodarstw domowych wymagających wsparcia.

Kwota wsparcia w postaci voucherów lub grantów różni się w zależności od lokalizacji, dlatego warto sprawdzić, jakie są możliwości i jak rada miejska dokona płatności.

Program został odnowiony po raz piąty w kwietniu 2024 roku, a coraz więcej rad zaczyna udostępniać kryteria swoich lokalnych programów.

Na przykład tysiące mieszkańców Doncaster mogą kwalifikować się do otrzymania grantu w wysokości 290 funtów.


Rada Miejska Doncaster postanowiła wykorzystać środki na wsparcie gospodarstw domowych w wieku produkcyjnym oraz emerytów, którzy otrzymują jedno z poniższych świadczeń:
  • Housing benefit
  • Lokalna ulga w podatku lokalnym Council Tax
  • Universal Credit, który obejmuje element mieszkaniowy.
  • Darmowe posiłki szkolne uzależnione od dochodu


Płatność zostanie dokonana na rzecz kwalifikujących się gospodarstw domowych w następujący sposób:
  • Osoby samotne bez dzieci otrzymają pojedynczą płatność w wysokości 50 funtów.
  • Pary bez dzieci otrzymają pojedynczą płatność w wysokości 70 funtów
  • Gospodarstwa domowe z jednym dzieckiem otrzymają łącznie 110 funtów, podzielonych na dwie płatności po 55 funtów każda
  • Gospodarstwa domowe z dwojgiem dzieci otrzymają łącznie 170 funtów, podzielonych na dwie płatności po 85 funtów każda
  • Gospodarstwa domowe z trojgiem dzieci otrzymają łącznie 230 funtów, podzielonych na dwie płatności po 115 funtów każda
  • Gospodarstwa domowe z czworgiem lub więcej dzieci otrzymają łącznie 290 funtów, podzielonych na dwie płatności po 145 funtów każda.
Dziecko pozostające na utrzymaniu to dziecko otrzymujące Child Benefit. Osoby, które wcześniej otrzymały płatność w ramach programu rady, otrzymają płatność automatycznie.

Płatność zostanie dokonana bezpośrednio na twoje konto bankowe, korzystając z wcześniej podanych informacji.


Musisz skontaktować się z radą tylko wtedy, gdy twoje konto bankowe zmieniło się od momentu poprzedniego przyznania środków.

Aby to zrobić, wyślij e-mail na adres householdsupportfund@doncaster.gov.uk, podając swoje imię i nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego, adres, nowy kod sortujący banku, numer konta oraz nazwisko posiadacza konta.

Zobacz też:


Jeśli jesteś emerytem lub osobą w wieku produkcyjnym, która nie otrzymała płatności w ramach poprzedniego programu „Household Support Fund” i spełniasz powyższe kryteria, musisz złożyć wniosek online.

Aby ubiegać się o wsparcie, odwiedź stronę: www.doncaster.gov.uk/services/council-tax-benefits/household-support-fund. Wnioski będą przyjmowane do piątku, 30 sierpnia, do godziny 17:00.

Co jeśli nie mieszkam w Doncaster?

Aby uzyskać pomoc, musisz sprawdzić w swojej radzie miejskiej – to lokalne władze są odpowiedzialne za dystrybucję środków.

Aby znaleźć swoją lokalną radę, skorzystaj z narzędzia „gov.uk council finder”. Gdy znajdziesz swoją radę, na jej stronie internetowej powinny znajdować się informacje na temat tego, jak złożyć wniosek.


Każda rada będzie miała inny proces aplikacyjny, więc szczegóły dotyczące składania wniosku będą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania.

Oznacza to, że wymagania dotyczące kwalifikacji do funduszu mogą również się różnić.

Niektóre rady nie będą wymagały składania wniosku o pomoc i same skontaktują się z tobą, jeśli się kwalifikujesz.

Jeśli na stronie twojej rady nie ma informacji, najlepiej zadzwonić i zapytać o szczegóły.

Co oferują inne rady miejskie

Mieszkańcy Blackpool mogą otrzymać do 300 funtów wsparcia z „Household Support Fund”.

Osoby mieszkające w Bracknell Forest mogą kwalifikować się do grantu w wysokości 315 funtów.


Gospodarstwa domowe o niskich dochodach w Cambridgeshire mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości 110 funtów na gospodarstwo domowe.

Osoby mieszkające w Falkirk, które otrzymują ulgę w podatku od nieruchomości, zasiłek mieszkaniowy, Universal Credit, zasiłek dochodowy, zasiłek dla poszukujących pracy lub zasiłek emerytalny, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe w wysokości do 470 funtów.

Middlesborough przyznaje rodzinom w trudnej sytuacji do 70 funtów wsparcia.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe banknoty 20 GBP mogą być warte tysiące funtów. Sprawdź, czy masz je w portfelu
 Czytaj następny artykuł:
Miliony gospodarstw domowych muszą zgłosić odczyt licznika, by uniknąć nadpłaty 122 GBP