Wiadomości
Woda sprzedawana jak ropa
Jedna z brytyjskich firm wodociągowych ogłosiła plan sprzedaży wody pitnej w rejonie zagrożonym suszą.
Będzie to pierwszy na Wyspach Brytyjskich przypadek takiego handlu wodą na wielką skalę, ale już pojawiły się bardziej ambitne propozycje.
Sucha zima i wiosna spowodowały już teraz braki wody w południowej i wschodniej Anglii.Siedem regionalnych firm wodociągowych ogłosiło zakaz używania węży ogrodowych.
Jednocześnie inne obszary Wysp Brytyjskich mają nadmiar wody i firma Severn Trent ze środkowo-zachodniej Anglii zawarła kontrakt na sprzedaż wody firmie Anglian, zaopatrującej 100 tysięcy domów dalej na południe. Severn Trent będzie pompować wodę ze studni głębinowych pod Birmingham do rzeki Trent, z której będzie ją czerpać Anglian.
Ta transakcja podszepnęła politykom i biznesmenom walijskim pomysł budowy nowych zbiorników wodnych i rurociągów eksportujących wodę z mokrej Walii do przeludnionej, suchej południowej Anglii. Były dyrektor walijskiej firmy wodociągowej Welsh Water, Elfen Jones powiedział, że pora zacząć traktować wodę jako surowiec naturalny i czerpać z niej podobne zyski, jak z eksploatacji pokładów ropy naftowej.
Źródło: rp.pl
środa, 11 kwietnia 2012 06:01
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
HMRC wprowadza ogromne zmiany w płatnościach. Nowe przepisy w Wielkiej B…
Nowe dane pokazują brutalną prawdę. Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Bryt…
Rzadka moneta 50p sprzedana za prawie 250 GBP. Kolekcjoner zapłacił 495 …
Ceny zakupów w Wielkiej Brytanii mogą być nawet dwukrotnie wyższe przez …
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii spadnie śnieg. Meteorolodzy przewidują nawet 10 cm b…