Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ostrzeżenia dla piratów internetowych

komputer_afp.jpgProducenci gier komputerowych będą wysyłać listy ostrzegawcze do piratów internetowych – podaje polskie Radio Londyn, powołując się na "Metro". Osoby, które nielegalnie ściągają gry z sieci zostaną zobowiązane do zapłacenia 300 funtów kary. Jeśli adresaci nie zapłacą grzywny, sprawa trafi przed sąd.

Akcję wysyłania listów rozpoczęło pięć najpopularniejszych na świecie producentów gier komputerowych. W najbliższym czasie ostrzeżenia trafią do 25 tysięcy Brytyjczyków. Szacuje się jednak, że na Wyspach pliki z sieci nielegalnie ściąga 6 milionów osób.

Monitorowane gry to m.in. The Lord of the Rings, Colin McRare Rally i Operation Flashpoint, jak powiedział Roger Billens, jeden z adwokatów kancelarii Davenport Lyons reprezentującej grupę producentów „zostali zmuszeni do działania przez skalę nielegalnych pobrań” wspominając m.in. przypadek gdy „Topware Interactive wypuścił Dream Pinball 3D która sprzedała się w ilości 800 sztuk, a pobrana nielegalnie została 12,000 razy” w przeciągu pierwszych 2 tygodni od momentu wydania. „Mamy nadzieję, że następnym razem ludzie zastanowią się, ryzykując bycie postawionym przed sąd.”
Jak donosi Times Online kancelaria Davenport Lyons jest w trakcie składania odpowiedniego wniosku do Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii, który to będzie wymagał udostępnienia przez ISP nazwisk i adresów 25,000 osób podejrzanych o nielegalne pobranie gier. Aktualnie znanych jest już około 5,000 adresów, udostępnionych po przekazaniu dowodów na zaistnienie nielegalnego pobrania

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące Brytyjczyków uczy się języka polskiego
 Czytaj następny artykuł:
Folk Festival