Wiadomości
Warzywa o smaku ryby? Rusza uprawa roślin GMO
W Wielkiej Brytanii rozpoczęto zakładanie pierwszej uprawy "rybnych" roślin GMO. Dzięki nowym genom będą one bogate w korzystne dla zdrowia wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3.

Formalności w zasadzie już zostały załatwione, wniosek do departamentu środowiska, żywności i rolnictwa złożony, pozostaje czekać. Nikt raczej jednak nie spodziewa się odmowy - projekt naukowców z instytutu badań rolnictwa Rothamsted Research z Harpenden od początku miał poparcie brytyjskich władz i był przez nie finansowany.
Najprawdopodobniej więc w ciągu najbliższych trzech miesięcy na polach hrabstwa Hertfordshire zasiane zostaną pierwsze ziarna zmodyfikowanego genetycznie lnicznika siewnego (Camelina sativa ). Będzie on produkował nienasycone kwasy omega-3 zwykle znajdujące się w tłuszczu i mięsie ryb morskich.
Źródło: Gazeta Wyborcza
środa, 29 stycznia 2014 13:16
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania zaostrza kontrole. Ponad 400 tys. osób zagrożonych karą …
Ryanair ogłasza likwidację lotów z trzech lotnisk i zamknięcie jednej ba…
Pilne ostrzeżenie dla właścicieli domów w Wielkiej Brytanii. Raty hipote…
Pierwsze w Polsce lotnisko znosi limit 100 ml dla płynów w bagażu podręc…
Wielka Brytania w kryzysie finansowym. Funt notuje największy spadek od …
Wielka Brytania. Zmieniają się zasady podróży do Europy. Co czeka turyst…
Wielka Brytania wprowadza nowy zakaz dla wszystkich sklepów i supermarke…