Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Po Birmingham biegają szczury wielkości kotów.

Miasto walczy ze szczurami i na razie nie wygrywa. W ostatnim roku miejskie służby do zwalczania szkodników miały zdecydowanie więcej zgłoszeń niż w zeszłych latach: przez ostatnie dwanaście miesięcy było ich 5.100, czyli o 300 więcej niż wynosił dotychczasowy rekord.

Colin Watts - zajmujący się ochroną przed szkodnikami, opowiada dla Birmingham Mail, że widział szczura wielkości kota. Zwierzę było „szerokie jak cegła” i miało około 14 czy 15 cali długości, bez ogona. Z ogonem musiało to być około dwóch stóp, czyli ponad 60 cm. Doktor Robin Allaby z Warwick University tłumaczy, że szczury są większe, ponieważ mają bardzo łatwy dostęp do resztek jedzenia.

Najwięcej razy służby wzywano do Ladywood – 982 razy, do Hodge Hill – 739 i Perry Barr: 707.

Na początku tego miesiąca radni sprzeciwili się pomysłowi, żeby sprywatyzować służby zajmujące się usuwaniem szkodników. Według nich, wówczas cena usługi wzrosłaby tak bardzo, że niektórych mieszkańców nie byłoby na nie stać. Z drugiej strony, służby muszą stać się samowystarczalne w przeciągu najbliższych dwóch lat, żeby zaoszczędzić £600 tysięcy. Tak, bowiem zaplanowana dla nich w budżecie miasta.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Eksport do UE zapewnia 4,2 mln stanowisk pracy
 Czytaj następny artykuł:
Niepodległa Szkocja nie może mieć funta