Wiadomości
Wypadek w Alton Towers – właściciel stanie przed sądem!
Właściciel parku rozrywki Alton Towers zostanie postawiony w stan oskarżenia w związku z ubiegłorocznym wypadkiem na rollercoastrze Smiler.Podczas czerwcowego zdarzenia ciężkie obrażenia odniosło pięć osób, w tym dwie kobiety, którym lekarze musieli amputować po jednej nodze.
22 kwietnia właściciel parku firma Merlin Attractions Operation Ltd będzie musiała stawić się w North Staffordshire Justice Centre, gdzie usłyszy zarzuty dotyczące złamania zapisów Health and Safety at Work Act 1974.
Neil Craig z regionalnego oddziału Health and Safety Executive tłumaczy, że wypadek na rollercoasterze był bardzo poważny i znacząco wpłynął na życie poszkodowanych. Inspektorzy przeprowadzili bardzo dokładne dochodzenie i stwierdzili, że mają podstawy do tego, by wnieść oskarżenie przeciwko Merlinowi, zwłaszcza, że działania te leżą w interesie publicznym.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Radni chcą zakazać parkowania w pobliżu szkół. Rodzice są oburzeni | Czytaj następny artykuł: Wyjście z UE zagrożeniem dla praw pracowniczych – ostrzega związek zawodowy TUC |
Gorące Tematy

Osoby na Universal Credit mogą otrzymać nawet 3 400 GBP dodatkowej pomoc…

Wielka Brytania szykuje rewolucję w prawie jazdy. Nowe zasady dla młodyc…

Pilne ostrzeżenie dla Polaków jadących do Wielkiej Brytanii. Są problemy…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla kierowców. Nowe prawo ma by…

DWP wypłaci w styczniu dodatkowe 50 GBP mieszkańcom wybranych regionów W…

Burza śnieżna Goretti uderzy w Wielką Brytanię. Wydano bursztynowe alert…

Potężne opady śniegu nadciągają nad Wielką Brytanię. Nawet 30 cm śniegu …