Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nowe radary na pasach dla autobusów
Nowe radary na pasach dla autobusów

Na buspasach znajdujących się na trzech ruchliwych drogach w Birmingham zainstalowanych zostanie dziesięć radarów. Radni liczą na to, że dzięki temu zbiorą z mandatów 3 mln funtów.

Władze miasta twierdzą również, że wyciągnęły wnioski z fiaska dotyczącego radarów zainstalowanych w 2013 roku na buspasach w centrum miasta. Wtedy to przez niewłaściwe oznaczenia wydano aż 65 tys. nieprawidłowych mandatów powodując oburzenie wśród kierowców.

Teraz koszt zainstalowania radarów oraz znaków ostrzegawczych wyniesie 459 tys. funtów. Urządzenia staną na Lichfield Road w Aston, Tyburn Road w Pype Hayes i B12 Bordesley Green. Wydawanie kar i zbieranie pieniędzy, procesy sądowe, utrzymanie radarów oraz kampanie informacyjne ostrzegające kierowców w ciągu pięciu lat będą kosztowały 3,3 mln funtów. Radni twierdzą, że kwota ta zostanie pokryta, na ile to będzie możliwe, z dochodu uzyskanego z mandatów.

Kara za poruszanie się po buspasie wynosi 60 funtów lub 30, jeśli zostanie opłacona w ciągu 14 dni.
Urzędnicy zajmujący się transportem wskazali 23 miejsca, w których zamontowane zostaną radary. Lokalizacja dziesięciu może zostać zmieniona. Z raportu wynika, że zarejestrowano 8 tys. podróży autobusowych po Lichfield Road. Najdłuższa w trakcie godzin szczytu trwała 18 minut, czyli o 10 minut więcej niż normalnie.

Pierwsze trzy trasy wybrano na podstawie dwóch kryteriów – niskiego kosztu instalacji urządzeń oraz największego zysku na czasie podróży autobusem. W przyszłości planuje się montaż radarów na Bristol Road, Walsall Road oraz Alcester Road.
środa, 18 stycznia 2017 08:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy powinni uczyć się polskiego oraz urdu – uważa profesor z Cambridge
  Czytaj następny artykuł:
Członek włoskiej mafii poszukiwany listem gończym mieszkał w Krakowie