Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjczycy powinni uczyć się polskiego oraz urdu – uważa profesor z Cambridge
Brytyjczycy powinni uczyć się polskiego oraz urdu – uważa profesor z Cambridge
Brytyjczycy powinni uczyć się polskiego i urdu, aby być bardziej gościnni wobec imigrantów – uważa profesor z uniwersytetu w Cambridge.

Wendy Ayres-Bennett, która jest profesorem filologii francuskiej oraz lingwistyki mówi, że to bardzo ważne, by myśleć o integracji, jako o zjawisku obustronnym – donosi Daily Mail.

Profesor poparła nawoływania skierowane do przyjezdnych, by uczyli się języka angielskiego od razu po przybyciu na Wyspy, jednak chce, aby również Brytyjczycy włożyli większy wysiłek w adaptację. Ayeres-Bennett uważa, że myśląc o tej sprawie z punktu widzenia nauki języka słusznie oczekuje się od imigrantów, by znali angielski. Jednak jako naród, mieszkańcy UK często nie widzą potrzeby, aby nauczyć się innego języka. Jest to uważane za pewnego rodzaju trudność i coś, co dotyczy jedynie elit intelektualnych.

Profesor chciałaby, by jej rodacy mieli więcej możliwości nauki władania językami takimi, jak polski, urdu, czy punjabi. Szczególnie na obszarach zamieszkiwanych przez duże społeczności imigrantów. Wskazywałoby to na istnienie wzajemnego wysiłku wkładanego w zrozumienie kultury i języka innych ludzi.
środa, 18 stycznia 2017 08:29
 Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące brytyjskich turystów zostanie ewakuowanych z Gambii
  Czytaj następny artykuł:
Nowe radary na pasach dla autobusów