Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Tysiące brytyjskich turystów zostanie ewakuowanych z Gambii
Tysiące brytyjskich turystów zostanie ewakuowanych z Gambii
Tysiące Brytyjczyków, którzy udali się na wakacje do Gambii zostanie przetransportowanych z powrotem do UK. Powodem jest rosnąca niestabilność polityczna w tym afrykańskim kraju.

Foreign and Commonwealth Office ostrzega, by nie udawać się do tego położonego na zachodzie Afryki państwa, jeśli nie jest to konieczne. Sytuacja w Gambii staje się coraz bardziej niebezpieczna – istnieje groźba interwencji wojskowej w związku z wyborami prezydenckimi, które odbyły się 1 grudnia zeszłego roku.

Pojawiły się zatem obawy o to, że główne międzynarodowe lotnisko zostanie nagle zamknięte. Dlatego dziś firma Thomas Cook wyśle do Wielkiej Brytanii dodatkowe samoloty ze stolicy kraju Bandżul z 985 pasażerami na pokładach.

Przedstawiciel przewoźnika informuje, że z Manchesteru wyleci pusty samolot, który ma odebrać z Gambii pierwszą grupę turystów. Zaaranżowano też kolejne cztery przeloty z Bandżul – dwa do Manchesteru i dwa do Gatwick. Następnie firma skontaktuje się z 2,5 tys. Brytyjczyków nadal przebywających na wakacjach, by zaoferować im najszybciej, jak to będzie możliwe, powrót do Wielkiej Brytanii.
środa, 18 stycznia 2017 13:18
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Pierwszy bezpośredni pociąg towarowy z Chin dotarł do Londynu
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjczycy powinni uczyć się polskiego oraz urdu – uważa profesor z Cambridge