Wiadomości
Gang gwałcicieli z Newcastle skazany
Osiemnaście osób zostało w środę uznanych przez sąd w Newcastle za winne seksualnego wykorzystywania pochodzących z trudnych środowisk kobiet, w tym małoletnich, które były wabione alkoholem i twardymi narkotykami, a następnie gwałcone.

Komisarz Steve Ashman mówił, że dochodzenie trwało trzy i pół roku, a zaangażowanych było 50 funkcjonariuszy. Większość skazanych urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale korzenie ma poza nią: w Pakistanie, Indiach, Bangladeszu, Turcji czy Iraku. Na liście jest jedna biała kobieta.
Policja ostrzega, że mógł to nie być odosobniony przypadek, a podobne grupy działać mogą na terenie całego kraju. W trakcie postępowania ujawniono kontrowersyjne posunięcie policji, jakim było wypłacenie łącznie blisko 10 tysięcy funtów skazanemu wcześniej gwałcicielowi - który pozostał dla szerszej publiczności anonimowy - jako wynagrodzenia za dostarczane przez 21 miesięcy informacje na temat działalności gangu.
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:00
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Polska oferuje nawet 2 377 600 zł dla pow…
Wielka Brytania szykuje podwyżkę podatków: ile stracą pracownicy po jesi…
Brytyjska linia lotnicza odwołuje wszystkie loty i zawiesza działalność
DWP ogłasza listopadowe terminy wypłat świadczeń i dodatków w Wielkiej …
Wielka Brytania: HMRC wstrzymało benefity dla 23,5 tys. rodzin przez błę…
11 zmian finansowych i DWP w listopadzie 2025 roku w Wielkiej Brytanii, …
Wielka Brytania planuje zakwaterować migrantów w koszarach wojskowych. R…






