Wiadomości
Potwierdzono 16 przypadek koronawirusa w Wielkiej Brytanii
W czwartek wieczorem służby medyczne Irlandii Północnej potwierdziły kolejny przypadek zakażenia koronowirisem. Jest to pierwszy przypadek koronawirusa w Irlandii Północnej.
W czwartek wieczorem służby medyczne Irlandii Północnej potwierdziły kolejny przypadek zakażenia koronowirisem. Jest to pierwszy przypadek koronawirusa w Irlandii Północnej.
Oznacza, że liczba zachorowań w całym Zjednoczonym Królestwie wzrosła do 16. Pacjent przybył do Irlandii Północnej z Włoch przez Dublin.
"Byliśmy przygotowani na pierwszy pozytywny wynik testu w Irlandii Północnej i mówiliśmy jasno, że to jest kwestia, kiedy a nie czy to się stanie. Nasza służba zdrowia jest przyzwyczajona do działań w przypadku zakażeń i możemy zapewnić opinię publiczną, że jesteśmy przygotowani" - oświadczył naczelny lekarz Irlandii Północnej Michael McBride.
Dodał on, że władze Irlandii, gdzie jak dotychczas nie odnotowano koronawirusa Covid-19, zostały poinformowane o trasie, którą przebył zakażony.
Wcześniej w czwartek dwie kolejne osoby w Anglii uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.
Szef służb medycznych Prof. Chris Whitty powiedział, że pacjenci zarazili się wirusem we Włoszech i na Teneryfie.
Osoby, u których stwierdzona zakażenie zostali przeniesieni do specjalistycznych oddziałów zakażeń NHS w Royal Liverpool Hospital i Royal Free Hospital w Londynie.
piątek, 28 lutego 2020 06:38
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania: ogromne zmiany na granicach UE – od października utrudn…
Ryanair odwołuje tysiące lotów na kluczowych trasach z Wielkiej Brytanii
B&M sprzedaje zimowy gadżet za 69 pensów - grzeje nawet 10 godzin
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany rozliczeń z HMRC. Co muszą wied…
Aldi zamknie wszystkie sklepy w Wielkiej Brytanii na trzy dni w okresie …
Pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Met Office wydało a…
Sześć miesięcy śmieciowego chaosu w Birmingham – dlaczego strajk pracown…