Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Czekają nas najgorsze przeziębienia w życiu?

Prawdopodobnie coraz więcej osób, które korzystają z transportu publicznego, słyszy o wiele więcej ciągania nosem i kaszlania.

Często się zdarza, że kaszląca osoba mówi „To nie Covid, zrobiłem test!”

Mogło się też się zdarzyć, że sami złapaliśmy przeziębienie, które się okazało „najgorszym przeziębieniem w życiu”.


Musimy się do tego przyzwyczaić, bo nadchodzi zimny sezon. Jednak wiele osób obserwuje, że przechodzi przeziębienia dużo gorzej, niż to bywało w przeszłości.

Często osoby takie wykonują test na obecność koronawirusa i mimo że wynik jest negatywny, to naukowcy uważają, że coraz bardziej dokuczliwe objawy przeziębienia są właśnie związane z koronawirusem, a dokładniej z tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

„W rzeczywistości obserwujemy wzrost liczby kaszlu, przeziębień i infekcji wirusowych” – mówi dr. Philippa Kaye, lekarz rodzinny z Londynu.

Według Philippy Kaye wraz z wprowadzeniem lockdownów można było zaobserwować spadek liczby innych infekcji niezwiązanych z koronawirusem.

Było to spowodowane głównie ograniczeniami dotyczącymi spotkań.


Chociaż ograniczenia podczas lockdownu zostały zaprojektowane tak, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19, zatrzymały również inne wirusy przemieszczające się między ludźmi.

Teraz gdy wszyscy wychodzą, spotykają się z przyjaciółmi i znów używają komunikacji miejskiej, znów rozprzestrzenia się przeziębienie.

Ponieważ lockdowny spowodowały osłabienie odporności na inne wirusy, przeziębienie może być znacznie gorszym niż te, które przechodziliśmy w przeszłości – twierdzi Philippa Kaye.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
BP będzie racjonować dostawy paliwa do stacji benzynowych z powodu braku kierowców ciężarówek
 Czytaj następny artykuł:
Strzelanina w Birmingham. Policja poszukuje sprawcy i ofiary


// //