Wiadomości
Przez Brexit pracę w City może stracić 100 tys. osób - zapowiada Merkel i Juncker
Przyszłość około 100 tys. miejsc pracy w londyńskim City jest zagrożona. Ma to związek z wypowiedzią bliskiego sojusznika niemieckiej kanclerz Angeli Merkel oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Jego zdaniem po Brexicie City trzeba będzie przenieść na teren państwa będącego członkiem Unii Europejskiej.

Manfred Weber - lider centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, czyli największego ugrupowania w Europejskim Parlamencie, do którego należą zarówno Merkel, jak i Juncker, powiedział dziennikarzom, że system rozliczeniowy euro po Brexicie nie będzie mógł funkcjonować w Wielkiej Brytanii.
Taki rozwój wypadków będzie ogromnym ciosem dla brytyjskiej gospodarki. Już sześć miesięcy temu przewodniczący londyńskiej giełdy papierów wartościowych Xavier Rolet poinformował, że aż 100 tys. etatów w City może zostać zlikwidowanych, jeśli sektor ten straci możliwość przetwarzania denominowanych w walucie euro transakcji.
środa, 05 kwietnia 2017 06:38
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii
Duże banki w Wielkiej Brytanii obniżają oprocentowanie kredytów hipotecz…
Bank Anglii planuje obniżki stóp procentowych — co to oznacza dla Twojeg…
Brytyjski bank wprowadza duże zmiany, które dotkną miliony mieszkańców W…
Wielka Brytania dopłaci 3 750 GBP do zakupu elektrycznego samochodu
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Now…
Wielka Brytania stawia na elektryczne samochody — rząd zapowiada obniżki…