Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Polak walczy przeciwko ekstradycji powołując się na korupcję systemu prawnego w Polsce.
Polak walczy przeciwko ekstradycji powołując się na korupcję systemu prawnego w Polsce.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Polak za którym rozesłano 3 europejskie nakazy aresztowania w związku z podejrzeniem o handel narkotykami, chce aby jego proces się odbył w Irlandii. Obrońca mężczyzny tłumaczy to korupcją systemu prawnego panującą w Polsce.

W najbliższym czasie Sąd Najwyższy w Irlandii będzie musiał rozstrzygnąć wyjątkowy przypadek ekstradycji Polaka.

Artur Celmer mieszka w Irlandii od 10 lat, a od 9 miesięcy przebywa w areszcie w związku z 3 nakazami aresztowania wydanymi na niego w Polsce.

Obrońca Polaka twierdzi, że nakaz ekstradycji nie powinien być przestrzegany, ponieważ, biorąc pod uwagę obecne problemy sądowe w Polsce, nie ma szans, by mógł tam mieć sprawiedliwy proces.

W 2017 r. Polska uchwaliła ustawy, które dały rządowi możliwość zmiany sędziów sądu najwyższego. Zmiany sądownictwa w Polsce zostały skrytykowane przez komisję europejską, która zdecydowała o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej.

Według kancelarii reprezentującej Polaka sprawa ta będzie przypadkiem testowym dla Unii Europejskiej w postępowaniu z ekstradycjami do Polski na podstawie ustawy z 2003 roku o europejskich nakazach aresztowania.

Odesłanie ich klienta do Polski w tak niepokojących okolicznościach byłoby niesprawiedliwe.
wtorek, 06 lutego 2018 15:55
 


Komentarze 

-1 #1 edmun 2018-02-08 14:36
Czytaj: ktoś znalazł prawnika z głową a nie "sądy z Polsce są skorumpowane". Już widzę jak sąd np. w Opolu podlega pod trybunał europejski. Nie ten poziom, ale grać zawsze można i unikać sprawiedliwości jak się ma pieniądze widocznie "można"

Czytaj poprzedni artykuł:
Właściciele domów, które stoją na trasie planowanej kolei HS2, mają 3 miesiące na wyprowadzenie się.
  Czytaj następny artykuł:
Rookery Road najbardziej niebezpieczną ulicą w Birmingham