Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Polska/Świat Smog w Paryżu. Zakaz wjazdu dla kierowców z parzystymi numerami rejestracyjnymi
Smog w Paryżu. Zakaz wjazdu dla kierowców z parzystymi numerami rejestracyjnymi
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dziś na ulice Paryża wyjechały tylko samochody i motocykle z numerem rejestracyjnym zakończonym cyfrą nieparzystą - zdecydował francuski rząd. Ma to pomóc w walce z gęstym smogiem, który już piąty dzień z rzędu utrzymuje się nad stolicą Francji.

Z zarządzenia wyłączone są auta z napędem elektrycznym i hybrydowym oraz pojazdy przewożące co najmniej trzech pasażerów. Ograniczenie zacznie obowiązywać o godz. 5.30. Jeśli w poniedziałek sytuacja się nie poprawi, we wtorek do ruchu zostaną dopuszczone tylko pojazdy, których numer rejestracyjny kończy się cyfrą parzystą - poinformował rząd.

- Jestem świadomy, że to ograniczenie utrudni życie przede wszystkim osobom dojeżdżającym do pracy w Paryżu - powiedział premier Jean-Marc Ayrault. Jest to jednak konieczne - zaznaczył.

Od piątku z powodu smogu mieszkańcy Paryża mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej, wypożyczalni rowerów miejskich oraz wypożyczalni samochodów z napędem elektrycznym. Osobom starszym, dzieciom, astmatykom i ludziom z chorobami układu krążenia zalecono, by w miarę możliwości pozostali w domach.

Od kilku dni w regionie Paryża i 30 innych departamentach na północy i wschodzie kraju notowany jest maksymalny poziom zanieczyszczenia powietrza - skutek bezwietrznej pogody, zimnych nocy i nietypowo ciepłych dni. W Paryżu stężenie szkodliwych cząsteczek PM10 jest najwyższe w historii pomiarów i według ekspertów porównywalne z sytuacją w Pekinie.

Źródło:money.pl
poniedziałek, 17 marca 2014 09:09
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ofsted kontroluje szkoły, kto kontroluje Ofsted?
  Czytaj następny artykuł:
95 proc. za przyłączeniem Krymu do Rosji. EU i USA nigdy nie uzna referendum