Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Zmiany w zasiłkach na rok 2017
Zmiany w zasiłkach na rok 2017
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W tym roku nastąpi kilka zmian w przyznawaniu różnego rodzaju zasiłków. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Tax credit i universal credit ograniczone tylko do dwójki dzieci

Latem 2015 roku rząd zaproponował, by od kwietnia 2017 roku wsparcie tax credit i universal credit było ograniczone tylko do dwójki dzieci. Limit ten będzie obowiązywał w przypadku wszystkich nowych dzieci dołączanych do wniosków, chyba że wystąpią jakieś specjalne okoliczności. Identyczne rozwiązania zostaną zastosowane w przypadku housing benefit.

Likwidacja Tax Credit Family Element

Od kwietnia 2017 roku ludzie zaczynający tworzyć swoją rodzinę nie będę już uprawnieni do korzystania z family element. Jego odpowiednik w universal credit, czyli first child element również przestanie obowiązywać od kwietnia.

Tax Free Childcare

Rozwiązanie o nazwie Tax Free Childcare zostanie wprowadzone, jako zamiennik wydawanych dotychczas przez pracodawców voucherów na opiekę nad dziećmi. Rząd dołoży nie więcej niż 20 proc. z pierwszych 10 tys. funtów wydanych rocznie na ten cel. Udogodnienie to dotyczy każdego dziecka w rodzinie. Maksymalnie można uzyskać 2 tys. funtów rocznie na każdego potomka.

Program ten będzie dostępny dla osób zarabiających poniżej 150 tys. funtów rocznie i nie otrzymujących dodatków na opiekę w ramach tax credit. Z szacunków wynika, że skorzysta na tym więcej rodzin niż wcześniej.
piątek, 13 stycznia 2017 07:32
 Czytaj poprzedni artykuł:
Birmingham pokryte śniegiem – uwaga na utrudnienia w transporcie
  Czytaj następny artykuł:
Radny PiS: Dzieci z in vitro są jak truskawki bez smaku