Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rodzina Fidget spinner - rujnuje zajęcia lekcyjne w brytyjskich szkołach
Fidget spinner - rujnuje zajęcia lekcyjne w brytyjskich szkołach
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Fidget spinner, to urządzenie stworzone, by odprężać dzieci mające trudności z nauką i mające pomagać im w skoncentrowaniu się na zajęciach. Jednak sposób, w jaki używane są obecnie sprawia, że uwaga uczniów jest rozpraszana. W związku z tym korzystanie z zabawek w brytyjskich szkołach zostało zakazane.

Zabawa tym urządzeniem to najnowsze szaleństwo ogarniające place zabaw. Spinner ma trzy ramiona, jest wielkości dłoni i kręci się wokół centralnie wzmocnionego dysku. To taka nowoczesna wersja starej zabawki bączek.

Spinner kosztuje z reguły mniej niż 2 funty, ale luksusowe wersje tego przyrządu sprzedawane są nawet za 40 funtów. W serwisie YouTube można znaleźć filmy pokazujące różne triki robione przy jego użyciu. Nagrania mają miliony wyświetleń.

Z kolei na forum Mumsnet pojawiło się wiele skarg od nauczycieli twierdzących, że zabawki rujnują im zajęcia lekcyjne. Jeden z nich pisze, że pewnego dnia spinnery przyniosło dwóch uczniów tłumacząc, że pomagają im się skoncentrować. Zdaniem pedagoga urządzenia raczej irytowały innych i przeszkadzały w skupieniu się na przerabianym materiale. Nauczyciel zabrał zabawki i teraz czekają one w jego biurku aż rodzice tych dwóch uczniów przyjdą i je odbiorą.
sobota, 06 maja 2017 07:22
 Czytaj poprzedni artykuł:
20-letnia Polka zamordowana w Londynie przez byłego chłopaka
  Czytaj następny artykuł:
KONKURS: Wygraj bilet na występ kabaretu ANI MRU-MRU w Birmingham