Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Rozrywka Chiński Nowy Rok w Birmingham
Chiński Nowy Rok w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Każdego roku w Chinach i na całym świecie hucznie obchodzony jest chiński Nowy Rok. Jak zwykle, świąteczne szaleństwo nie ominie także Birmingham.

Chociaż Nowy Rok – zgodnie z kalendarzem słonecznym i księżycowym – przypada na 28 stycznia, miasto postanowiło świętować dzień później, w niedzielę, 29 stycznia. Tańce, stoiska i różne zabawy będą odbywać się w godzinach 11.00 – 16.00.

Każdy rok chińskiego kalendarza upływa pod przewodnictwem jednego z dwunastu zwierząt – znaków zodiaków. Po roku Konia (2014) i Kozy (2015), Małpy (2016), przyszedł czas na rok Koguta. Chiński rok Koguta, czyli żywiołu ognia, który wstaje rano jako pierwszy i budzi domowników swoją energią i entuzjazmem. Czas brać się do pracy. Kogut w kulturze chińskiej jest kojarzony z precyzją i wyrazistością.

Każdego roku uroczystości organizowane w ramach Chinese New Year Festiwal przyciągają do Birmingham nawet 30 tysięcy turystów, co sprawia, że jest to największa impreza tego typu w Midlands. Obchody odbędą się w Arcadian Centre i Southside.

Więcej informacji na temat wydarzenia TU.
poniedziałek, 09 stycznia 2017 07:15
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pogrzeb polskiego kierowcy zabitego w zamachu w Berlinie
  Czytaj następny artykuł:
Po 47 latach piekła zabiła męża. Prezydent Francji ją ułaskawił


Kalendarium

Brak wydarzeń