Liga Piłki Nożnej - 18 kolejka

Kolejna porażka The Patriots ‘Krakus’ PL !!!
Trzy kolejki do końca a czołówka bez zmian , tylko Patrioci łapią czkawkę.

THE PATRIOTS ‘KRAKUS’ PL - FC BAJANY 3:5 (0:3)

Bardzo widowiskowe i pełne emocji spotkanie. Początek bardzo wyrównany, ale z minuty na minute to Bajany szybką wymianą piłki zaczeli przejmować inicjatywę. Świetna praca w ataku pozycyjnym tej drużyny, pozwoliła na zdobycie pierwszej bramki, której autorem w 16 min został P.Natoniewski. Parę minut później na czystą pozycję wychodzi K.Laszuk, który mocnym strzałem z lewej nogi nie daje szans P.Wieliczko. Patrioci nie mogli znaleźć recepty na dobrze zorganizowanego przeciwnika. Dobra passa Bajanów trwała, w 25 min P.Natoniewski otrzymuje prostopadłą piłkę , po czym kiwając obrońcę umieszcza ją w siatce i mamy 0:3. Początek drugiej połowy to szybka bramka The Patriots, którzy już w 3 min zdobywają bramkę kontaktową a strzelcem zostaje M.Jaroszewski. Ofensywna gra zespołu A.Schafera sprawiła, iż Bajany broniąc dostępu do własnej bramki czekali na kontrę. Tak też się stało, w 8 min tej połowy A.Gromadzki wychodząc na czystą pozycje technicznym strzałem pokonuje P.Wieliczko. Po utracie kolejnej bramki kapitan The Patriots postanowił, iż zajmie miejsce swego bramkarza. Próbując wspierać swych zawodników w polu, nowy bramkarz przesuwa się w kierunku połowy przeciwnika. Tak odważne wyjscie sprawiło, iż każde przejęcie piłki przez przeciwnika zakończone było strzałem z daleka w kierunku pustej bramki . W 10 minucie po stracie, piłkę przejmuje P.Natoniewski, który strzela obok wysuniętego bramkarza a piłka ze spokojem toczy się do bramki. Patrioci nie rezygnowali, w 15 min po indywidualnej akcji S.Rubin umieszcza piłkę w siatce. Mimo lepszej gry w drugiej połowie drużyna A.Schafera nie zdołała odrobić strat a tracąc kolejne punkty zmniejszyła swe szanse na podium.

FC POLONIA – SZERSZENIE 4:8 (0:3)
Spotkanie dwóch dobrze znających się drużyn, które poprzez treningi znały swe lepsze i gorsze strony. Początek to bardzo wyrównana gra po obu stronach oraz próby świetnych podań, które mogły otworzyć droge do bramki. W 11 min jedno z takich podań wykorzystuje A.Nowalinski, który stając sam na sam strzałem po ziemi pakuje piłkę do siatki. Polonisci atakowali próbując odrobić straty, lecz kontry przeciwnika stawały się coraz bardziej niebezpieczne. W 22 min piłkę w środku pola przejmuje A.Nowalinski, który zbiegając w lewą stronę, mocnym strzałem z dystansu w kierunku dalszego słupka, pokonuje K.Sienkiewicza i mamy 0:2. Parę minut później dośrodkowanie w środek pola otrzymuje P.Nieużyła, który strzałem tuż przy słupku dorzuca kolejnego gola i mamy 0:3. Druga odsłona tego meczu to zacięta walka obu drużyn. Już w 2 min G.Sienkiewicz po świetnym podaniu kolegi z zespołu zdobywa bramkę kontaktową. Odpowiedź Szerszeni była natychmiastowa, gdyż w 8 min K.Kokociński strzałem z dystansu pokonuje K.Sienkiewicza. Gra się otworzyła a akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą. W 11 minucie J.Grzegorzewski po indywidualnej akcji pokonuje M.Wysockiego i mamy 2:4. Kolejne 8 minut wstrząsnęło Polonistami, gdyż Szerszenie w przeciągu 7 minut strzelili 4 bramki a strzelcami byli, 2 A.Nowalinski, 1 Ł.Krysiak i R.Kaczmarczyk. Walcząc do końca Polonisci nie zdołali odrobić strat. Natomiast Szerszenie inkasując 3 punkty, które pozwalają im pozostać w fotelu wicelidera.

SANDWELL FC – PL SQUAD 5:8 (1:3)
Mecz w którym PL Squad był zdecydowanym faworytem. Ostatni mecz tych drużyn zakończony dotkliwą porażką drużyny Sandwell FC nie zwiastował wielkich emocji. Mecz rozpoczęty, w 2 min prawą stroną boiska przedarł się zawodnik Sandwell FC, którego dośrodkowanie wykorzystuje jego kolega z drużyny M.Syroka, który strzałem głową zdobywa pierwszą bramkę i mamy 1:0 . Odpowiedz PL Squad była bardzo szybka, gdyż juz w 5 min S.Tułacz dostaje piłkę z lewej strony boiska, strzela w kierunku dalszego słupka i A.Trybuła musiał wyciągać piłkę z siatki. W 10 min po stracie w środku pola piłkę przejmuje A.Panas który mijając obrońcę płaskim strzałem dorzuca kolejnego gola. Pare minut później T.Kleczewski po prostopadłym podaniu staje sam na sam z A.Trybułą i mamy 1:3. Druga połowa to również lepszy początek zespołu G.Syroki którzy już w 5 min strzelają bramkę a autorem został T.Kozik. Radosć tego zespołu nie trwała długo, gdyż z szybkiej kontry po świetnym dograniu kolegi z drużyny T.Kleczewski dopełnia formalnosći zamykając akcje. Mimo utraty bramek Sandwell FC nie poddawał się, walką do końca pokazali charakter i dojrzały futboll, czego w poprzednich meczach brakowało. Przegrana 5:8 nie dała 3 punków ale pokazała iż mimo braków kadrowych można nawiązac walkę z najlepszymi.