Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sensacja stała się faktem! "Brexit" angielskich piłkarzy!

Kraj, w którym mieszka niewiele ponad 300 tys. ludzi wyeliminował z Euro 2016 Anglię. To największa sensacja tych mistrzostw.

Już w 4. minucie po faulu bramkarza Islandii w polu karnym Anglicy dostali jedenastkę. Do piłki podszedł Wayne Rooney i się nie pomylił.

Zespół Roya Hodgsona nie zdążył do końca ucieszyć się z wyjścia na prowadzenie, a było już 1:1. Islandia wyprowadziła szybką akcję, zakończoną trafieniem Ragnara Sigurssona. Wystarczył wrzut z autu i chwila drzemki angielskich obrońców.

Mało tego, bo już w 18. minucie to właśnie zespół, który po raz pierwszy w historii uczestniczy w finałach Euro wyszedł na prowadzenie. Tym razem po strzale Kolbeinna Sigthorssona z dystansu.

Takiego scenariusza nie spodziewał się chyba nikt! Anglicy błyskawicznie objęli prowadzenie w meczu z Islandią, ale równie szybko je roztrwonili, ostatecznie przegrali 1:2 i do ćwierćfinału awansował debiutant!
-

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czytaj poprzedni artykuł:
Angielski może przestać być oficjalnym językiem Unii Europejskiej
 Czytaj następny artykuł:
Polski ambasador w Londynie wydał oświadczenie w sprawie rasistowskich ataków na Polaków