Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Muzułmanka została zwolniona ze szkoły, bo nie chciała pokazać uczniom nagrania o 11/9
Muzułmanka została zwolniona ze szkoły, bo nie chciała pokazać uczniom nagrania o 11/9
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Muzułmańska nauczycielka pozywa do sądu jedną ze szkół w West Midlands. Kobieta twierdzi, że została zwolniona, bo sprzeciwiła się pokazywaniu dzieciom filmu dotyczącego zamachów z 11 września 2001 roku.

Suriyah Bi straciła pracę w Heartlands Academy w Birmingham zaledwie po tygodniu od momentu zatrudnienia. Teraz w sądzie będzie dochodzić swoich praw – jej pozew dotyczy niesprawiedliwego zwolnienia oraz dyskryminacji ze względu na religię.

Pochodząca z Yardley absolwentka uniwersytetu w Oxfordzie trafiła na czołówki krajowych gazet skarżąc się, że zwolniono ją, bo uważała, że nie powinno się pokazywać klasie złożonej z 11-latków materiału dotyczącego tragedii z 11 września. 24-latka twierdzi, że zamieszczone w serwisie You Tube nagranie było opatrzone ostrzeżeniem informującym, że nie jest odpowiednie dla osób poniżej 18. roku życia - pisze Birmingham Mail.

Trybunał pracy w Birmingham zaakceptował pozew przeciwko E-Act, która sponsoruje wiele akademii, w tym Heartlands. Organizacja nie zgadza się z zarzutami wysuwanymi przez nauczycielkę i twierdzi, że kobieta po prostu nie chciała pracować.

O nagraniu nie wspomniano podczas krótkiego wstępnego przesłuchania dotyczącego spraw technicznych i prawnych.
poniedziałek, 26 września 2016 10:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wyciek z rury kanalizacyjnej na Bristol Road – poważne utrudnienia w ruchu
  Czytaj następny artykuł:
26-latka z UK jednym z najmłodszych kapitanów w liniach lotniczych