Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands BBC naśmiewa się z ISIS w skeczu pt. „Real Housewives of ISIS”
BBC naśmiewa się z ISIS w skeczu pt. „Real Housewives of ISIS”
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
BBC wywołało oburzenie swoim kreowanym na reality show programem pt. „Real Housewives of ISIS”. Jedną z bohaterek była rekrutka z Birmingham.

Skecz był częścią nadawanego przez BBC Two programu „Revolting” i ukazywał Brytyjki opowiadające o życiu w Państwie Islamskim.

W jednej ze scen kobieta mówiąca z akcentem z Birmingham mówi, że bardzo cieszy się z tego, że przeprowadziła się do Państwa Islamskiego. Wszystko wygląda tak, jak opowiadali jej ludzie z internetowych chatów – pisze Birmingham Mail.

W pewnym momencie pojawia się bohaterka prezentująca kamizelkę z materiałami wybuchowymi noszoną przez zamachowców samobójców. Zachowuje się tak, jakby pokazywała nowe ubrania. Jej przyjaciółka mówi: „Oh skarbie, wyglądasz wspaniale”.

Autorami skeczu są Jolyon Rubinstein i Heydon Prowse. Odwołują się oni do formuły popularnego amerykańskiego formatu "The Real Housewives of...", w którym śledzimy losy bogatych i nie zawsze mądrych kur domowych. W brytyjskim wydaniu zdecydowano naśmiewać się z terroryzmu i Państwa Islamskiego.

Co Wy na to?


sobota, 07 stycznia 2017 18:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Rozpędzoną ciężarówką wjechał w tłum w Izraelu
  Czytaj następny artykuł:
Policja zatrzymała sprawcę strzelaniny na lotnisku na Florydzie