Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands 28-latek z Wednesbury kradł samochody udając potencjalnego kupca
28-latek z Wednesbury kradł samochody udając potencjalnego kupca
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mężczyzna, który podawał się za kupca i podczas jazd testowych kradł samochody został skazany na więzienie.

28-letni Adam Bodycote z Wednesbury przyznał się do siedmiu kradzieży samochodów oraz do trzech rabunków. Sąd skazał go na dziewięć lat więzienia – pisze BBC.

Złodziej został złapany, ponieważ przez przypadek połączył swoje konto w aplikacji WhatsApp z numerem telefonu, którego używał do komunikowania się z poszkodowanymi. Podczas trwającej dwa miesiące przestępczej działalności Bodycote ukradł dwanaście pojazdów. Jego ofiarami padali mieszkańcy Black Country, w tym Walsall, Dudley i West Bromwich. Mężczyzna wynajdywał kolejne cele na stronach internetowych z ogłoszeniami samochodowymi. 28-latek kradł drogie auta – BMW, Mercedesy i Audi – informuje policja.

Bodycote korzystał z różnych taktyk rozpraszających właścicieli dążąc do tego, aby zostawili go samego w samochodzie. Prosił m.in. o to, by otwierano mu maskę pojazdu, gdy sprawdzał silnik lub aby przyniesiono z domu dokumenty. Gdy trafiała się okazja, uciekał. Jeden z właścicieli był przez Bodycote’a ciągnięty przez kilka metrów po jezdni, ponieważ uczepił się swojego auta.
wtorek, 16 maja 2017 11:01
 


Komentarze 

0 #1 brawo21 2017-05-16 16:38
Pomojemu zawysoki wyrok.zawiasy bym mu dal.

Czytaj poprzedni artykuł:
Prokuratura: nie ma żadnych wskazań, by chłopak Magdaleny Żuk miał coś wspólnego z jej śmiercią
  Czytaj następny artykuł:
Aston Expressway nadal zamknięta – kolejny dzień korków