Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polak zmarł po próbie samobójczej w ośrodku deportacyjnym
Polak zmarł po próbie samobójczej w ośrodku deportacyjnym
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało w sobotę, że 28-letni obywatel Polski został odłączony od aparatury podtrzymującej życie po próbie samobójczej w ośrodku deportacyjnym Harmondsworth. Do próby samobójczej doszło w ubiegłą niedzielę w ośrodku znajdującym się w pobliżu londyńskiego lotniska Heathrow.

Cztery dni wcześniej mężczyzna próbował powiesić się w ośrodku deportacyjnym. Na miejscu próbowali ratować go inni zatrzymani. Jak pisze The Guardian, lekarze zwlekali z odłączeniem 28-latka od aparatury podtrzymującej życie, tak by mogła go zobaczyć matka, która podróżowała autobusem z Polski.

Polscy konsulowie są w kontakcie z rodziną 28-latka. Odwiedzili też ośrodek deportacyjny w Harmondsworth. Rozmawiali również z polskimi osadzonymi.

Osadzonymi w ośrodkach deportacyjnych w większości są osoby, które skończyły odbywać kary bezwzględnego pozbawienia wolności, osoby mające przeszłość kryminalną poza Wielką Brytanią lub mogące stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, a także osoby nielegalnie przebywające w Wielkiej Brytanii, w tym obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, którzy nie realizują praw traktatowych związanych ze swobodnym przepływem osób.
niedziela, 10 września 2017 12:46
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wózek z dzieckiem wpadł do morza, rodzice robili zdjęcia
  Czytaj następny artykuł:
Nastolatek zaatakowany w Great Barr