Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla tysięcy stażystów w Birmingham
Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla tysięcy stażystów w Birmingham
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ponad 30 tys. stażystów będzie mogło skorzystać z pięćdziesięcioprocentowej zniżki na zakup biletów komunikacji miejskiej w Birmingham. Ma to im pomóc w ukończeniu stażu.

Stażyści są najniżej opłacaną grupą pracowników. Uważa się, że konieczność ponoszenia kosztów transportu przyczynia się czasami do podjęcia decyzji o rezygnacji z kontynuowania praktyk. Pomysł obniżenia cen biletów dla tej grupy sprawi, że skorzysta na tym 31 tys. młodych ludzi.

Początkowo projekt będzie obowiązywał przez rok. Jeśli rezultaty będą zadowalające, zostanie przedłużony. Obecnie jedynie osoby będące w wieku 16-18 lat i uczące się są uprawnione do korzystania z pięćdziesięcioprocentowej zniżki na bilety tramwajowe i autobusowe.

Za projekt odpowiedzialny będzie Transport for West Midlands, który pokryje koszty zniżek. Prowadzone są również rozmowy z przewoźnikami kolejowymi, którzy być może także przystąpią do programu.

Aby otrzymać zniżkę stażyści będą proszeni o podanie daty urodzenia i udowodnienie, że mieszkają na terenie hrabstwa West Midlands. Następnie otrzymają kartę ze zdjęciem, która będzie uprawniała do zakupu tańszych biletów.
poniedziałek, 11 września 2017 07:13
 Czytaj poprzedni artykuł:
12-letnie dzieci sprzedają narkotyki na ulicach Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Ile kosztuje strajk śmieciarzy w Birmingham?