Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Liga Piłki Nożnej - 16 kolejka

Remis revolution z the patriots, szerszenie wiceliderem!!!
Sytuacja w tabeli nigdy nie była tak wyrównana ,tylko punkt i różnice bramkowe , każdy ma szanse zostać MISTRZEM!

SZERSZENIE – FC BAJANY 4:2 (1:0)
Spotkanie o którym sędzia J.Dyląg chciałby jak najszybciej zapomnieć .Od pierwszego gwizdka w tym meczu słychać było mobilizacje obu drużyn .Pierwsze minuty to walka o każdą piłkę , żadna ze stron nie chciała popełnić błędu .W 7 minucie meczu po wrzutce kolegi z drużyny A.Nowaliński głową pokonuje P.Makowskiego i mamy 1:0 dla Szerszeni . Prowadzenie drużyny G.Urbaniaka nie odwróciło przebiegu tego spotkania , gra była bardzo wyrównana. Mnóstwo niewykorzystanych sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony , piłka obijając się o słupki i poprzeczki nie mogła wpaść w światło bramki a sfrustrowani zawodnicy nie szczędzili ostrych słów sędziemu tego spotkania .Druga połowa to zdecydowany atak Bajanów ,mocny presing z ich strony opłacił się gdyż w 10 minucie A.Gromadzki mając trochę wolnego miejsca strzałem po ziemi pokonuje M.Wysockiego i mamy 1:1. Duża stawka tego meczu coraz bardziej oddziaływała na zawodników a w takich chwilach doświadczenie bieże górę .Tak też się stało , w 15 min po świetnym podaniu na czystą pozycję wychodzi A.Nowaliński który tym razem wykorzystuje okazję i daje prowadzenie swej drużynie. Kilka minut później M.Kręblewski dorzuca kolejną i mamy 3:1 .Po chwili Bajany po świetnie przeprowadzonej akcji zakończonej strzałem z dystansu przez E.Chałupkę zdobywają kolejnego gola. Nadzieja tej drużyny na odwrócenie losu tego meczu nie trwała długo , ponieważ indywidualna akcja A.Nowalińskiego który zdobywając kolejnego gola a zarazem hatrika ustala wynik meczu na 4:2 a Szerszenie inkasują kolejne jakże ważne punkty.

THE PATRIOTS ‘’KRAKUS’’ PL - FC REVOLUTION MOPS 3:3 (0:1)
Stawką tego spotkania była pozycja lidera tabeli i nikt nie mógł wskazać pewnego faworyta tego starcia. Gra bardzo wyrównana od samego początku szczelna obrona zarówno z jednej jak i drugiej strony niepozwoliła na swobodne rozegranie piłki. Dopiero w 20 minucie tej połowy piłkę od bramkarza dostaje A.Serzysko który mijając obrońcę silnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonuje P.Wieliczko i mamy 1:0 dla lidera. Druga odsłona to zdecydowany atak Patriotów którzy już w 2 min zdobywają bramkę kontaktową a strzelcem został M.Cyran. Presing jak i dobra gra ofensywna dały drużynie A.Schafera przewagę która potwierdziła się w 10 minucie, kiedy to J.Toman gubiąc obrońcę mocnym strzałem pokonuje T.Grabowskiego i mamy 2:1. Odpowiedź Revolution była natychmiastowa gdyż 2 minuty później z szybkiej kontry C.Uzun wychodząc sam na sam z P.Wieliczko technicznym strzałem daje wyrównującą bramkę swej drużynie. Pare minut później prostopadłe podanie otrzymuje P.Matulewicz, który z bliskiej odległosci nie daje szans T.Grabowskiemu i mamy 3:2.Po tej bramce Patrioci cofając się do defensywy postanowili bronić wyniku .Ostra gra jak i nerwy w defensywie tego zespołu sprawiły, iż sędzia tego spotkania musiał sięgać po żółte kartki. Revolution atakowało próbując przełamać szczelną obronę przeciwnika .Walka do samego końca bardzo się opłaciła, gdyż w ostatniej minucie zawodnik Revolution T.Rzepa po świetnej wymianie piłki z kolegą z drużyny, tecznicznym strzałem pokonuje P.Wieliczke. Bramka ta sprawiła, iż obie drużyny musiały podzielić się punktami , co pozwoliło Revolution pozostać w fotelu lidera.

SANDWELL FC – FC POLONIA 2:7 (1:2)
Spotkanie dwóch drużyn, które w tym sezonie grają bardzo nieregularnie. Sandwell bardzo mocnym akcentem zaczął to spotkanie, gdyż już w 1 min ich najlepszy strzelec K.Szwarc przechwycił piłkę graną w kierunku obrońcy i mocnym strzałem po ziemi pokonał K.Sienkiewicza. Mocne słowa kapitana Poloni wstrząsnęły zawodnikami , którzy zabrali sie do odrabiania strat. Polonisci atakowali a zawodnicy Sandwella w swoim stylu broniąc się czekali na kontrę. Oblężenie pod bramką trwało , Polonia napierała coraz bardziej. W 12 min snajper Poloni J.Grzegorzewski dostaje podanie w środek pola, kiwając obrońcę strzela tuż przy słupku pokonuje A.Trybułe i mamy 1:1. Chwilę pózniej snajper Sandwella R.Kuczowicz wychodząc na czystą pozycje marnuje swą okazje strzelając wprost w bramkarza .Ta niewykorzystana okazja szybko się zemsciła , gdyż w 25 min W.Żabiński po indywidualnej akcji wbija przeciwnikowi bramkę do szatni. Druga połowa to dominacja Polonistów którzy po składnej akcji już w 3 min zdobywają gola a autorem zostaje M.Krawiec. Sandwell wyglądał bardzo bezradnie na tle rywala , który swymi wyczynami odbierał im wole walki. Bardzo słaba postawa tej drużyny sprawiła , iż zespół K.Sienkiewicza zdołał dorzucić aż 4 bramki .Wola i chęc walki o każdą piłkę to główny powód przegranej zespołu Sandwell FC .