Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nawet 11-letnie dzieci były wykorzystywane w zamian za narkotyki
Nawet 11-letnie dzieci były wykorzystywane w zamian za narkotyki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Przerażające dane zostały opublikowane po dwuletnich badaniach przeprowadzonych przez Office of the Children`s Commissioner. Nawet 11-letnie dzieci są wykorzystywane seksualnie w zamian za narkotyki, alkohol albo żeby spłacić swoje długi.

Niektóre dzieci padły ofiarą gangów gwałcicieli, które składają się z młodzieży w wieku 12 i 13 lat. Sprawa nie dotyczy tylko środowisk patologicznych, ale zdarza się na terenie całego kraju, w wszystkich okolicach.

Sue Berelowitz, zastępca komisarza ds. dzieci, mówi, że znalezione zostały szokujące i głęboko niepokojące dowody na wykorzystywanie seksualne, w tym gwałty, których sprawcami byli bardzo młodzi ludzie, a ofiarami ich rówieśnicy oraz jeszcze młodsze dzieci. I chociaż opublikowane przez jej wydział dane dotyczą kontekstu gangów, to wiadomo, że problem dotyczy większej liczby osób.

Dwie trzecie młodych ludzi twierdzi, że zna kobiety, które zostały zmuszone do seksu albo wywierano na nie bardzo dużą presję, by to zrobiły. Niemal czterech na dziesięciu badanych stwierdzało, że zna kogoś, kto w zamian za seks otrzymał alkohol, narkotyki lub spłacił w ten sposób swoje długi. Podobna ilość osób przyznała, że wiedzą o przypadkach gwałtu, a jedna trzecia podała nazwy gangów gwałcicieli. Tylko jeden na dwunastu badanych stwierdził, że zgłosiłby wykorzystanie seksualne na policję.

Z innego badania, przeprowadzonego przez Metropolitan University, wynika, że seks bez wyrażenia zgody jednego z uczestników, ale odbywający się między osobami, które się znają, zazwyczaj nie jest uważany za gwałt.

Bolowitz podkreśliła, że najbardziej szokujący jest wysoki poziom sadyzmu, który świadczy o tym, że problem ma głębokie korzenie. Norman Baker, zajmujący się prewencją, zapowiada, że w ramach kampanii „This is Abuse” pojawią się spoty reklamowe, które pomogą nastolatkom w rozpoznawaniu sytuacji, w których dochodzi do wykorzystania seksualnego.
środa, 27 listopada 2013 10:47
 

Przemoc


Czytaj poprzedni artykuł:
Cameron chce ograniczyć swobodny przepływ imigrantów.
  Czytaj następny artykuł:
Ośmioletni chłopczyk śmiertelnie potrącony przez samochód.