Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjski rasista, który znieważył Polaka trafił do więzienia na trzy lata
Brytyjski rasista, który znieważył Polaka trafił do więzienia na trzy lata
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mężczyzna, który obrażał na tle narodowościowym Polaka zamieszkałego w Newcastle-under-Lyme trafił do więzienia.

22 lutego 25-letni Richard Degg wypił dwie butelki whisky zanim wraz z dwoma kolegami zaatakował Polaka. Około godziny 22 cała trójka pojawiła się na Lancaster Road, przed domem ofiary. Gdy mężczyzna wyszedł sprawdzić co się dzieje, napastnicy stali na trawniku. Zapytał się czego chcą, a w odpowiedzi usłyszał stek wyzwisk. W pewnym momencie Degg rzucił w twarz Polaka garścią żwiru.

Ofiara zaczęła krzyczeć na mężczyzn, a gdy ci rozpoznali polski akcent dorzucili jeszcze kilka obelg dotyczących pochodzenia. Polak usłyszał m.in. by wrócił tam, skąd przyjechał. Nieprzyjemne słowa zostały wykrzyczane także w kierunku partnerki Polaka.

Na miejsce wezwano policję, ale napastnicy zaczęli uciekać. Jednego z nich udało się zatrzymać. Przy Deggu funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a w jego telefonie komórkowym odczytano wiadomość świadczącą o tym, że sprzedawał narkotyki.

25-latek trafił przed Stoke-on-Trent Crown Court. Przyznał się do ataku motywowanego nienawiścią rasową, posiadania narkotyków klasy B i próby ich sprzedaży. Dwa ostatnie zarzuty sprawiły, że złamał zasady wyroku w zawieszeniu, który otrzymał w ubiegłym roku.

Sędzia David Fletcher skazał Degga na trzy lata więzienia i zakazał mu kontaktów z ofiarą także przez trzy lata.
poniedziałek, 08 czerwca 2015 12:53
 Czytaj poprzedni artykuł:
Alarm bombowy i ewakuacja dworca Moor Street w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Policja poszukuje mężczyzny, który chciał sprzedać w lombardzie skradzionego IPada