Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Eksperci ostrzegają, że czeka nas inwazja milionów odpornych na trutki super szczurów
Eksperci ostrzegają, że czeka nas inwazja milionów odpornych na trutki super szczurów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W związku z ciepłą i wilgotną zimą Wielką Brytanię czeka inwazja milionów odpornych na trutki szczurów – ostrzegają eksperci.

Zamieszkujące UK szczury są coraz większe – niektóre osiągają już długość 60 cm. Gryzoni będzie tak dużo, że ich liczba trzykrotnie przekroczy liczbę ludzi zamieszkujących Wyspy – informuje Express.

Osoby zajmujące się tępieniem szczurów mówią, że nie warto polegać na tradycyjnych trutkach dostępnych w sklepach, bo zwierzęta uodporniły się na nie i traktują je, jako przekąskę. Dzięki nim rosną, stają się silniejsze i budują swoją odporność. Przedstawiciele British Pest Control Association (BPCA) mówią, że to właśnie m.in. przez nieskuteczność większości dostępnych trucizn w ciągu ostatnich lat szczurów gwałtownie przybyło.

Przewodniczący BPCA Simon Forrester tłumaczy, że zwykłe szczury są zabijane przez trutki, a ich miejsce zajmują zmutowane gatunki. Jeśli ich liczba nie będzie kontrolowana, mogą stworzyć poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Grudzień był rekordowo ciepłym miesiącem i w rezultacie szkodniki te rozmnażały się bardzo intensywnie, nie zagrażał im ani śnieg, ani mróz. Powstały, więc obawy, że licząca do tej pory około 160 mln populacja gryzoni do lata urośnie do ponad 200 mln. Największe okazy mogą przenosić ze sobą wirusy i choroby, takie jak krętkowica, która prowadzi do żółtaczki i uszkodzenia nerek.
czwartek, 28 stycznia 2016 06:51
 Czytaj poprzedni artykuł:
Szwecja wydali z kraju 80 tys. imigrantów
  Czytaj następny artykuł:
Do Birmingham przybyła druga grupa syryjskich uchodźców