Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjscy wczasowicze mają problemy z wymianą funta
Brytyjscy wczasowicze mają problemy z wymianą funta
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Po tym, jak Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z UE brytyjscy wczasowicze zaczynają mieć problemy z wymianą funta na zagraniczne waluty.

Ponad 100 mld funtów wyparowało już z rynków, bo indeks giełdowy FTSE spadł o ponad 8 proc. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku turyści udający się do Stanów Zjednoczonych za 100 funtów otrzymywali prawie 153 dolary (152,90). W maju za tę samą kwotę uzyskać można było o ponad 5 funtów mniej, czyli niemal 145 dolarów (144,80). W trakcie kampanii przedreferendalnej organizacja turystyczna Abta ostrzegała, że jeśli dojdzie do Brexitu podróżowanie będzie droższe, bowiem wartość funta się zmniejszy. Teraz już wiadomo, że brytyjska waluta zanotowała spadek wobec wszystkich głównych walut świata.

Podczas, gdy mieszkańcy UK przyzwyczajają się do myśli o Brexicie, wydaje się, że inne kraje zaczynają odcinać się od Zjednoczonego Królestwa. W sieci pojawiło się zdjęcie ogłoszenia wywieszonego w Blue Lagoon Resort w Kos Town w Grecji. Widnieje na nim informacja, że w związku z wynikiem referendum zaprzestaje się wymiany funta brytyjskiego i szkockiego.
piątek, 24 czerwca 2016 12:43
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polska Ambasada w Londynie o Brexicie
  Czytaj następny artykuł:
Egipcjanin podejrzewany o pomoc nielegalnym imigrantom zatrzymany w Erdington