Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Matka, która zabiła swoją 21-miesięczną córkę złożyła apelację od wyroku
Matka, która zabiła swoją 21-miesięczną córkę złożyła apelację od wyroku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kobieta, która została skazana na karę więzienia za zamordowanie swojej niespełna dwuletniej córki, złożyła apelację od wyroku. W uzasadnieniu tłumaczy, że sędzia prowadzący proces przeszkadzał jej adwokatowi.

23-letnia Kathryn Smith zamordowała swoją 21-miesięczną córkę Ayeeshię Jane Smith w rodzinnym domu w Burton-upon-Trent. Kobieta biła dziecko i stanęła na nie powodując obrażenia przypominające te, jakie odnoszą ofiary wypadków samochodowych. W kwietniu przed Birmingham Crown Court skazano ją na więzienie – będzie musiała odsiedzieć co najmniej 24 lata zanim otrzyma prawo do ubiegania się o warunkowe zwolnienie.

W werdykcie stwierdzono, że Smith zadała dziecku śmiertelny cios, który sprawił, że serce dziewczynki pękło.

Smith postanowiła zwrócić się do sądu apelacyjnego w Londynie. Jej adwokat John Butterfield, który reprezentował kobietę również podczas procesu w Birmingham, twierdzi, że sędzia przerywając mu mowę końcową przyczynił się do powstania uprzedzeń w umysłach członków ławy przysięgłych.

Jego zdaniem niepotrzebna interwencja sprawiła, że stał się postrzegany, jako osoba wystarczająco przebiegła mogąca robić uwagi, których nie powinna wygłaszać.

Lord Chief Justice zapowiedział, że sąd rozważy wszystkie argumenty, zanim podejmie ostateczną decyzję. Dodał też, że jeśli apelacja nie odniesie skutku, sędziowie zrewidują wyrok nałożony na Smith przez sąd niższej instancji.
piątek, 02 grudnia 2016 13:51
 Czytaj poprzedni artykuł:
Birmingham wśród najniebezpieczniejszych miast dla kierowców
  Czytaj następny artykuł:
"Nie możemy pracować jak Araby, czy jacyś dziwni talibany, bo wejdziemy w jakiś talibat portowy"