Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Tysiące muzułmańskich kobiet myśli, że są zamężne, podczas gdy nie są
Tysiące muzułmańskich kobiet myśli, że są zamężne, podczas gdy nie są
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Tysiące muzułmańskich kobiet mieszkających w Wielkiej Brytanii sądzi, że w świetle prawa są zamężne, gdy tak naprawdę nie są. Zatem jeśli ich mężowie się z nimi rozwiodą, kobiety pozostają bez żadnych praw.

Chodzi o małżeństwa zawarte zgodnie z regułami szariatu, które potem nie są rejestrowane. Około połowa rozwodów przeprowadzanych przez Birmingham Central Mosque Sharia Council dotyczy par nie będących małżeństwem w świetle angielskiego prawa.

Informacje na ten temat zostały opublikowane w raporcie sporządzonym przez Louise Casey. Rząd zlecił jego wykonanie, by zbadać integrację społeczną w związku z obawą o to, że setki zradykalizowanych młodych Brytyjczyków dołącza w szeregi Państwa Islamskiego.

Casey mówi, że Wielka Brytania jest coraz bardziej zróżnicowana i przez to coraz bardziej podzielona. Osobny rozdział raportu poświęcony jest dyskryminującym w stosunku do kobiet praktykom, które często powodują poważne szkody.

Zgodnie z brytyjskim systemem prawnym pary mają niewiele praw, jeśli się rozejdą, a wcześniej formalnie nie były małżeństwem.
wtorek, 06 grudnia 2016 07:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
W Birmingham zostaną zainstalowane rewolucyjne, pionowe turbiny wiatrowe
  Czytaj następny artykuł:
101-letni mężczyzna oskarżony o seksualne wykorzystywanie dzieci