Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wyborcy z miast o dużych populacjach muzułmańskich będą musieli pokazać paszporty
Wyborcy z miast o dużych populacjach muzułmańskich będą musieli pokazać paszporty
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ludzie zamieszkujący miasta mające duże społeczności muzułmańskie, w których istnieją obawy co do uczciwości wyborów, będą musieli pokazywać paszporty lub prawa jazdy zanim będą mogli oddać swój głos.

Rząd ogłosił, że konieczność przedstawiania dowodu tożsamości przed oddaniem głosu ma zapobiec ryzyku występowania korupcji endemicznej i chronić procedury demokratyczne.

Nowe rozwiązanie będzie testowane w osiemnastu obszarach zidentyfikowanych przez policję i Komisję Wyborczą, jako szczególnie „narażone” na oszustwa. W tej grupie miast znalazły się m.in. Bradford oraz Birmingham. Po raz pierwszy program pilotażowy zostanie wdrożony w maju 2018 roku w trakcie wyborów lokalnych.

Rząd wprowadzi też przepisy zakazujące aktywistom politycznym doręczania dużych ilości wypełnionych formularzy do głosowania pocztowego w dniu wyborów. Zdecydowano się na ten krok, gdyż pojawiły się obawy o to, że aktywiści zbierają głosy w nielegalny sposób, by zwiększyć poparcie dla danego kandydata.

Ministrowie są gotowi też zwiększyć maksymalną karę za oszustwa wyborcze z dwóch do dziesięciu lat więzienia, co ma działać jako straszak. Rozważana jest również możliwość sprawdzania narodowości, by powstrzymać imigrantów nieuprawnionych do głosowania w Wielkiej Brytanii, od brania udziału w wyborach.
poniedziałek, 09 stycznia 2017 07:05
 Czytaj poprzedni artykuł:
Najpopularniejsze imiona dzieci nadawane w West Midlands
  Czytaj następny artykuł:
Ogromny wzrost liczby pacjentów przyjętych do szpitali ze względu na niedożywienie