Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W ciągu siedmiu lat ceny rocznych biletów kolejowych wzrosły średnio o prawie 600 funtów
W ciągu siedmiu lat ceny rocznych biletów kolejowych wzrosły średnio o prawie 600 funtów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Od 2010 roku bilety roczne nabywane przez osoby podróżujące pociągami do pracy podrożały o prawie 600 funtów.

Część pracowników płaci za roczne bilety o dwa tysiące funtów więcej niż jeszcze siedem lat temu. W 2017 roku przeciętny podróżny na dwunastomiesięczny bilet będzie musiał wydać o 594 funty więcej niż w 2010.

Pasażerowie korzystający z usług nękanego strajkami przewoźnika Southern na trasie pomiędzy Brighton, a Londynem za roczny bilet obecnie płacą o 980 funtów więcej niż w 2010 roku. Mieszkańcy Maidenhead w hrabstwie Berkshire (czyli okręgu wyborczego premier Theresy May) doświadczyli większej niż przeciętna podwyżki cen – bilet do stacji Londyn Paddington podrożał o 628 funtów.

Pasażerowie Virgin Trains na trasie Birmingham – Londyn Euston cierpią z powodu największej podwyżki cen – za bilet roczny muszą wyłożyć aż 10,2 tys. funtów. Od 2010 roku stawka wzrosła o 2172 funty.

Podróżni korzystający z usług kolei na trasie Nuneaton i Tame Bridge Parkway w pobliżu Walsall doświadczyli procentowo największej podwyżki wynoszącej 43 proc., a pracownicy dojeżdżający ze Swindon do Londynu za bilety płacą obecnie o 27 proc. więcej.

Podczas gdy cena biletu rocznego zwiększyła się średnio o 27 proc., w tym samym okresie inflacja wynosiła jedynie 21,5 proc.
poniedziałek, 02 stycznia 2017 07:36
 Czytaj poprzedni artykuł:
W marcu tego roku w obiegu pojawią się nowe monety jednofuntowe
  Czytaj następny artykuł:
Państwo Islamskie szykuje atak chemiczny na Wielką Brytanię