Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Szkoła przeprasza, bo podała muzułmańskim dzieciom lody z wieprzową żelatyną
Szkoła przeprasza, bo podała muzułmańskim dzieciom lody z wieprzową żelatyną
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Muzułmańscy uczniowie jednej ze szkół w Sandwell otrzymali w ramach deseru lody zawierające wieprzową żelatynę. Stało się tak, bo dostawca dostarczył zły produkt.

Jak wynika z dostępnych informacji pomyłka dotyczyła małej liczby szkół na terenie gminy. Jedną z placówek jest Lodge Primary School z West Bromwich. Jej władze rozesłały do rodziców listy z przeprosinami za to, co się stało – donosi Express and Star.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak niektórzy uczniowie tej szkoły (do której uczęszcza wiele muzułmańskich dzieci) zjadły lody. Deser jest nowym dodatkiem do stołówkowego menu wprowadzonym w zeszłym tygodniu. Dyrektorka Lodge Primary School Lisa Gillam powiedziała, że pomyłka jest nie do przyjęcia.

Lody dostarczyła firma SIPS Education. Gillam zapowiedziała, że złoży formalną skargę, bo jedzenie wieprzowiny przez muzułmanów jest zakazane.

Znajdująca się przy Oak Lane szkoła ma 430 uczniów. Liczba dzieci pochodzących z mniejszości etnicznych jest tam wyższa niż w innych placówkach. Około 30 proc. to osoby mające korzenie w Bangladeszu.
środa, 11 stycznia 2017 10:47
 


Komentarze 

+4 #1 brawo21 2017-01-11 15:18
Dyrektorka Lodge Primary School Lisa Gillam powiedziała, że pomyłka jest nie do przyjęcia. Gada tak jakby dzieciom lody z salmonella podali.

Czytaj poprzedni artykuł:
Polski przestępca podciął sobie gardło na sali rozpraw
  Czytaj następny artykuł:
Nastolatka oskarżona o zamordowanie 7-letniej dziewczynki