Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ponad jedna trzecia Brytyjczyków popiera dekret Trumpa o zakazie podróży dla muzułmanów
Ponad jedna trzecia Brytyjczyków popiera dekret Trumpa o zakazie podróży dla muzułmanów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Z badania przeprowadzonego przez ComRes wynika, że 33 proc. Brytyjczyków popiera dekret prezydencki Donalda Trumpa zakazujący wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywatelom siedmiu muzułmańskich krajów.

Dekret sprawił też, że czasowo wstrzymano amerykański program dla uchodźców oraz na czas nieokreślony zablokowano możliwość przyjazdu syryjskich uchodźców. Donald Trump tłumaczył, że kroki te były częścią planów zaostrzenia procesu kontroli wszystkich przybywających do USA w przyszłości.

Z ankiety ComRes dowiadujemy się też, że ponad połowa respondentów nie chciałaby wprowadzenia identycznych rozwiązań w Wielkiej Brytanii, natomiast 29 proc. oświadczyło, że by je poparło.

Biorący udział w badaniu wypowiedzieli się również na temat komentarzy poczynionych przez spikera Izby Gmin Johna Bercowa, który odmówił Trumpowi prawa do przemawiania przed obiema izbami brytyjskiego parlamentu podczas jego oficjalnej wizyty. Decyzja ta została poparta przez ponad 45 proc. ankietowanych. Prezydent USA odwiedzi Wielką Brytanię w czerwcu i weźmie udział w organizowanym przez królową bankiecie.

W badaniu przeprowadzonym przez ComRes dla gazet „The Independent” oraz „Sunday Mirror” wzięło udział 2021 osób.
poniedziałek, 13 lutego 2017 07:32
 Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące mieszkańców Birmingham obudzonych przez sygnał alarmowy dochodzący z BT Tower
  Czytaj następny artykuł:
Złodziejka trafiła do więzienia, bo policjant rozpoznał jej głos