Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Ponad 1 mln osób może niepotrzebnie przyjmować leki na astmę
Ponad 1 mln osób może niepotrzebnie przyjmować leki na astmę
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Ponad milion osób może być niepotrzebnie leczonych  na astmę – ostrzegają eksperci. Wszystko przez niewłaściwe diagnozowanie pacjentów.

Pracownicy National Institute for Health and Care Excellence (NICE) ujawniają, że niemal jedna trzecia z 4.1 mln ludzi leczonych na astmę w ogóle nie przejawia żadnych oczywistych symptomów, iż cierpią na tę przypadłość. Jednak organizacje skupiające chorujących ostrzegają z kolei, że diagnozowanie astmy jest trudne i większość pacjentów nie jest poddawana właściwej terapii - infromuje The Telegraph.

NICE stworzyło właśnie nowy dokument, w którym zaleca angielskim lekarzom jak rozpoznawać astmę. Zgodnie z nim, równocześnie z testami klinicznymi, powinny być prowadzone obserwacje pod kątem wykrywania symptomów. Najpierw należy użyć spirometru, by zbadać jak dużo powietrza znajduje się w płucach i jak szybko jest wydychane. Na podstawie tych wyników i w oparciu o wiek danej osoby powinna zostać podjęta decyzja o dalszych testach.

W przypadku dorosłych oraz dzieci powyżej 5. roku życia zaleca się wykonanie pomiaru poziomu tlenku azotu w wydychanym powietrzu. Jego duże ilości wskazują chorobę. Następnym etapem jest badanie BDR test4 sprawdzające, czy standardowe lekarstwa, które zwiększają pojemność płuc będą odpowiednie w danym przypadku.
czwartek, 29 stycznia 2015 05:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
Trzęsienie ziemi w East Midlands
  Czytaj następny artykuł:
Tesco zamknie 43 sklepy, w tym 3 w West Midlands